У Херсонській області назріває селянський бунт

Стурбованість жителів району викликає фактична відсутність доступу до реалізації баштанних культур за межами району.

У Новотроїцькому районі Херсонської області існує загроза селянських бунтів через неможливість збути урожай баштанних культур за прийнятними цінами.

Про це йдеться у зверненні райради до Кабінету міністрів України, розміщеному на офіційному сайті Новотроїцької райради.

Згідно з документу, стурбованість жителів району викликає фактична відсутність доступу до реалізації баштанних культур за межами району. При цьому у зверненні наголошується на значних обсягах вирощених цього року в Новотроїцькому районі баштанних, зокрема кавунів.

Так, цього року в районі під баштан зайнята площа 3,388 тис. га. Це поля приватних сільгосппідприємств, фермерів і орендарів. Собівартість кавунів – 20-30 коп/кг.

"Посередники баштанного бізнесу нав`язали виробникам самогубні схеми реалізації вирощеного урожаю. Захопивши в свої руки систему закупівлі товарів, ці угрупування нав`язали господарям вирощеного урожаю свої схеми і методи реалізації і мізерні закупівельні ціни на кавуни: 10,8 і навіть 5 копійок за 1 кг, перепродуючи їх за межами району іншим покупцям за дорожчою ціною. Деякі виробники вимушені кидати поля з вирощеною продукцією", - сказано в зверненні.

У документі також наголошується, що "своєрідне рейдерство на вирощений урожай баштанних культур - це спосіб подальшого розорення і зубожіння сіла, загроза відмови сільгосптоваровиробників від нерентабельного вирощування кавунів у нашому регіоні. Банкрутство працівників виробництва баштанних культур створює загрозу соціального бунту і непередбачених дій обурених селян".

Нагадаємо, працівники Херсонського машинобудівного заводу 2 березня захопили перший поверх будівлі Херсонської обласної державної адміністрації та облради.
Люди вимагали вирішити питання з поверненням їм боргів по зарплатах. До будівлі ОДА прийшли близько 500 робітників.

Ще раніше 3 лютого працівники ХМЗ захопили адміністративну будівлю Херсонського машзаводу.

Робітники вимагали націоналізації заводу без компенсації власникові і виплати заборгованості по зарплаті. Перед цим вони провели в центрі Херсона демонстрацію, на якій вимагали забезпечити дотримання своїх трудових прав.

За словами працівників заводу, зарплата на підприємстві не виплачується з вересня минулого року, а власники не хочуть зберігати ХМЗ.

Херсонська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом невиплати зарплат працівникам Херсонського машинобудівного заводу.

Читайте також:

Робітники Херсонського машзаводу захопили обладміністрацію

Працівники Херсонського машинобудівного заводу захопили підприємство

Бельгійські фермери засіяли поле трьома мільйонами літрів молока

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: