Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Хмельницькому вперше за 10 років виявили дифтерію. Але сироватки проти неї в Україні немає

Медики наполегливо радять зробити щеплення.

21-річна аптекарка з Хмельницького захворіла на дифтерію. Це перший випадок у місті за останні десять років. Дівчина була щеплена, тому її стан середньої тяжкості і протидифтерійну сироватку їй не вводили. Але цього препарату і немає в українських лікарнях уже декілька місяців. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

За одними з щільно закритих дверей Хмельницької міської інфекційної лікарні перебуває пацієнтка. Її хвороба передається повітряно-крапельним шляхом.  Але життю аптекарки нічого не загрожує, у неї уже нормальна температура, хороші апетит та сон, бо вона щеплена, наголошують лікарі. І нагадують, що дорослим вакцинуватися від дифтерії потрібно кожні десять років.

Поголос, що аптекарка підхопила дифтерію, рознісся Хмельницьким миттю. Учора діагноз підтвердили — сьогодні у поліклініках черги. У холодильнику однієї з них нам показують запаси вакцини. Кажуть, вистачить усім. Не розходиться, бо дорослі про щеплення часто забувають.

Відео21-річна дівчина захворіла на дифтерію у Хмельницькому

Це перший випадок у місті за останні десять років. Дівчина була щеплена, тому її стан середньої тяжкості і протидифтерійну сировотку їй не вводили. Але ТСН вдалося з'ясувати, що цього препарату і немає в українських лікарнях уже декілька місяців. Чому і як без нього рятувати хворих – у сюжеті.  

21-річна дівчина захворіла на дифтерію у Хмельницькому

Тим хто не хоче вакцинуватися, мають бути особливо уважними. Виявилося, що у Хмельницькому ліків — а саме протидифтерійної сиворотки — немає  від травня.

"З тих пір, як закінчився її термін. Крім того, що протидифтерійної сироватки немає в Україні, вона ще й не зареєстрована в Україні", – каже заввідділенням Хмельницької міської інфекційної лікарні Валентина Кузьміна.

У столичній Олександрівській лікарні кажуть, що препарати відсутні, але медиків це не бентежить, бо і хворих немає. Не знайшли сироватки і на Полтавщині, Сумщині та Хмельниччині.  Інфекціоніст Ольга Голубовська у Facebook пише - препаратів немає по всій Україні. 

Проте у Мінохорониздоров'я ще в понеділок запевняли - сироватка в Україні є.

"У кожну область було поставлено не менше 10 флаконів цієї сироватки. Її зараз достатньо", – каже генеральний директор ДУ "Центр громадського здоров'я" МОЗ України Володимир Курпіта.

Нині ж у Міністерстві коментувати ситуацію були не готові. Лікарі кажуть, що за відсутності сироватки дифтерію лікуватимуть антибіотиками, але при важкому перебігу їх недостатньо. Тож краще завчасно зробити щеплення. 

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції