У християн розпочався Страсний тиждень

У понеділок у християн всього світу починається Страсна седмиця - останній тиждень перед Великоднем, коли вони згадують хресні страждання Христа.

Православний світ вступає в останній тиждень перед Світлим Воскресінням Христовим. Цей тиждень отримав назву Страсний. Він присвячений спогадам останніх днів земного життя Ісуса Христа, його страждань і смерті.

У ранньохристиянських общинах протягом цих семи днів віруючі повинні були їсти тільки суху їжу, уникати розваг, припиняти роботу та справи в судах, звільняти в'язнів.

Всі богослужіння Страсного тижня послідовно "відтворюють" останні дні життя та страждань Ісуса Христа. Кожен день Страсного тижня називається "великим"

У богослужінні Великого Понеділка згадується старозавітний патріарх Йосип Прекрасний, який був проданий братами до Єгипту. Він виступає праобразом Ісуса Христа, який страждає.

У Великий Вівторок згадується викриття Ісусом фарисеїв та книжників, а також притчі, які Він розповідав у Єрусалимському Храмі.

У Велику Середу – грішниця Марія-Магдалена, яка, омила сльозами та помазала дорогоцінним миром ноги Христа.

У богослужінні Великого Четверга згадуються Таємна вечеря, обмивання Христом ніг Своїм учням на знак покірності та любові до них, молитва Христа в Гефсиманському саду та зрада Іуди.

Цей четвер ще називають Чистим. Традиційно цього дня випікають паски. Паска, то не просто ритуальний хліб, вона символізує тіло Христове і до її виготовлення треба ставитись з особливим натхненням та трепетом. Перед тим як випікати необхідно помолитись, аби очистити думи та помисли. На Чистий четвер необхідно підготувати до Великодня своє тіло, тобто ретельно вимитись, особливо це стосується дітей та хворих, адже вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів. Виготовлена на Чистий четвер страсна свічка захищає оселю від пожеж, тих, хто в ній мешкає, - від хвороб. Саме ця свічка приносить живий вогонь, що його цього дня запалюють у церквах. Необхідно будь-що, і ні в якому разі не загасивши, донести тепло великоднього вогника до свого будинку. Існує повір'я, що на Чистий четвер Бог відпускає на землю душі праведників, аби вони могли відсвяткувати "Мертвецький Великдень". Отож зайшовши пізно вночі до церкви можна, за народною уявою побачити, як покійники славлять Воскресіння Христове, а церковну службу служать священики, що померли. Тільки зустрічатися з ними не потрібно, бо вони в цей час набувають особливої агресивності.

День Великої П'ятниці присвячений спогаду засудження на смерть, страждань на Хресті та смерті Ісуса Христа.

У Велику Суботу згадують поховання Ісуса, перебування Його тіла в труні та зішестя в пекло для сповіщення перемоги над смертю. Богослужіння цього дня починаються дуже рано, триває до кінця дня та переходить в урочисту пасхальну заутреню.

Протягом всього дня в храмах святять Паски, крашанки, м'ясні страви тощо.

У ніч з суботи на неділі відбудеться кульмінація всього церковного року - Пасхальне Богослужіння.

Читайте також:

Укрзалізниця призначила до Великодня 26 додаткових потягів

На Великдень кияни побачать Віфлеємську чудотворну ікону Божої Матері

Туринська плащаниця виявилася підробкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: