Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У християн східного обряду розпочався Страсний тиждень: що прийнято робити

Страсний тиждень - це найскорботніші дні перед Великоднем.

Від понеділка, 22 квітня, у християн східного обряду починається Страсний тиждень. Це – найскорботніші дні перед Великоднем, який цьогоріч святкують 28 квітня.

Під час сьомого і останнього тижня Великого посту згадують про останні дні земного життя Ісуса Христа, розп'яття, смерть і воскресіння. Кожний день тижня називають Великим. У ці дні у церквах проходять особливі служби, не святкують дні святих, не поминають померлих, не проводять обряди хрещення і вінчання.

Особливо важливими вважають три останні дні Великого посту. У Чистий четвер прийнято вставати вдосвіта і митися, прибирати оселю, фарбувати яйця і пекти паски. У Страсну п’ятницю заборонено працювати, співати чи танцювати. Це найскорботніший день перед Великоднем, адже у цей день згадують муки Христа.

У Велику суботу у церквах починаються служби, священики одягають світле вбрання, замість чорного, у якому проводили служби під час посту. Увечері суботи починаються служби і вночі віряни зустрічають Великдень.

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, християни за юліанським календарем відзначають одне з 12 головних свят - Вхід Господній до Єрусалима або Вербну неділю. Це свято нагадує про день у життя Ісуса Христа, коли він за тиждень до воскресіння в'їхав на ослиці в'їхав до Єрусалима, а йому назустріч вийшло багато містян.

ВідеоХристияни західного обряду готуються до Великодня

У християн західного обряду до Великодня лишаються лічені години. До Рима вже з’їхалися католики зі всього світу, щоби завтра почути благословення від Папи Римського.  

Християни західного обряду готуються до Великодня

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції