У хвилі погромів ромських таборів в Україні розгледіли російський слід і геополітику

Дата публікації
Перегляди
2576
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У хвилі погромів ромських таборів в Україні розгледіли російський слід і геополітику

У Києві спалили табір ромів / Фото: Facebook/Сергій Мазур

Правозахисники ж нарікають винятково на українську державу та слабку реакцію на ці випадки.

Погром табору ромів на Тернопільщині став уже третім за місяць і може бути не останнім. Правозахисники побоюються, що за подіями може ховатися зовсім не міжетнічний конфлікт, а брудна політична гра, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми закликаємо до відповідальності. Чому так вільно поводяться праворадикали?", - питає очільниця ромського жіночого фонду "Чіріклі" Юлія Кондур. "Насильницькі дії, погрози прямим чином порушують закон", - твердить заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Причиною нападів радикалів на ромів може бути політика чи відвертання уваги

Причиною нападів радикалів на ромів може бути політика чи відвертання уваги

Радикали твердять, що всього лише дбають про права  українців. "Це не проти циган, це проти того, що вони роблять", - твердить представник С14 Сергій Мазур. Однак президент конгресу ромів України переконаний, що річ в іншому. "У таких ситуаціях, коли люди живуть економічно дуже погано, завжди йде пошук винуватих у цьому. Ось зараз знайдена така ніша, як роми", - каже Петро Григоріченко. Він упевнений, що за кримінальними діями ховається політика. "Я думаю, що це націоналістичні організації, котрі добре між собою функціонують і домовляються про якісь дії проти ромів. Вони таким чином намагаються заробити якісь політичні бали перед виборами", - припустив він.

Інші ж певні, що за начебто націоналістичною боротьбою може бути навіть не політика, а геополітика, а точніше – зіпсований імідж України. Кому це вигідно – вирахувати не складно. "Як російське телебачення показало ці картинки?  Що в Україні фашизм. Що в Україні діють радикали", - пояснив екс-керівник розвідки Микола Маломуж. Правозахисники, тим не менше, нарікають на державу, котра уможливлює подібні випадки та не реагує на них жорстко навіть під тиском громадськості.

У поліції відреагували на критику та пообіцяли зупинити хвилю погромів і покарати винних. "Розслідування має бути швидким та дієвим. За його результатами мені особисто доповідатиме керівник поліції Тернопільщини. Будь-яка дискримінація за етнічною приналежністю є неприйнятною.  Винні особи будуть притягнуті до відповідальності, незалежно від поглядів та приналежності до будь-яких організацій", - запевнив керівник НП Сергій Князєв.

Нагадаємо, 21 квітня члени націоналістичної організації С14 розібрали і спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. Активіст організації С14 Сергій Мазур заявив, що роми покинули Лису гору "після переконливих законних аргументів". 9 травня невідомі спалили ромський табір, розташований поблизу селища Рудне Залізничного району Львова. Унаслідок підпалу було знищено майно ромів, самі мешканці табору залишили поселення. 

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2576
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація