У Кабміні пояснили переваги запуску накопичувальної пенсії і фондового ринку

У Кабміні пояснили переваги запуску накопичувальної пенсії і фондового ринку

Фото: УНІАН

Законопроєкт щодо накопичувальних пенсій вже є готовий.

Введення в Україні накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10-15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс розміром до $50 млрд.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час міжнародного інвестфоруму UkraineInvest Talks Dnipro в четвер, 27 травня.

За його словами, законопроєкт про запуск накопичувальних пенсії незабаром подадуть на розгляд Раді. Днем раніше Шмигаль анонсував, що Мінсоцполітики, Мінфін та комітет Верховної Ради досягли згоди у всіх ключових пунктах щодо запровадження накопичувальних пенсій в Україні.

"Будемо далі просити комітети та зал парламенту підтримати такий законопроєкт. І це власне протягом 10-15 років у розвинених країнах, Україна не є виключенням, дасть ресурс інвестиційний у розмірі орієнтовно до 50 млрд доларів. Це будуть ресурси, накопичені в державних пенсійних фондах", - повідомив голова уряду під час виступу.

Крім того, Шмигаль додав, що фондовий ринок — це те, що вирізняє успішні країни, тому його створення є одним із пріоритетів уряду, який нині працює над його повноцінним запуском в Україні. Зі слів Шмигаля, Кабмін наступного підпише меморандум з ЄБРР, американською торговельною палатою та USAID щодо закупівлі клірингової системи для розвитку фондового ринку.

"Ми працюємо над розвитком інфраструктури фондового ринку. Буквально наступного тижня підпишемо меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку, американською торговою палатою і USAID про закупівлю клірингової системи для розвитку фондового ринку в Україні", - підсумував прем'єр.

Нагадаємо, раніше прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що запровадити накопичувальну пенсійну систему в Україні планується вже у 2021 році. Її впровадження - це забезпечення достойної пенсії та інвестиція в економіку.

Коли накопичувальна пенсійна система буде в Україні і як вона діє в Польщі

Коли накопичувальна пенсійна система буде в Україні і як вона діє в Польщі

Повʼязані теми:

Наступна публікація