У Кабміні створили управління співпраці з Росією

Секретаріат уряду зазнав реорганізації: на тлі скорочення апарату з'явилися нові підрозділи, зокрема, спрівпраці з Росії та з оборонних питань.

Секретаріат Кабінету міністрів було реорганізовано. На тлі незначного скорочення апарату секретаріату уряду створено кілька нових підрозділів.

Серед них - управління співробітництва з Російською Федерацією та країнами СНД, яке, як стверджують у Кабміні, покликане забезпечити збільшення товарообігу з Росією, країнами СНД та Азії, пише "Комерсант-Україна" у статті "Секретариат правительства поменял форму".

Постанова про затвердження нової структури секретаріату Кабінету міністрів, ухвалена 7 червня, напередодні була опублікована на офіційному сайті уряду. Документ передбачає скорочення числа співробітників секретаріату на 91 людину і встановлює граничну чисельність їх - 983. Найбільшому скороченню піддалася патронатна служба прем'єр-міністра. Так, якщо в 2009 році в ній працювали 80 чоловік, то зараз - 65.

Прес-секретаря прем'єра Віталій Лук'яненко таким чином пояснив мету реорганізації: "Завдання перше - максимально зберегти кадровий потенціал секретаріату. Завдання друге - виконати вказівку президента про скорочення витрат на держапарат".

"Таким чином, оптимізувати структуру, скоротити вакансії. Але жодних масових звільнень не буде", - сказав він.

На тлі скорочення чисельності апарату в структурі секретаріату було створено і низку нових управлінь та бюро. Зокрема, управління співробітництва з Росією та країнами СНД.

"Цей напрямок попередній уряд ігнорував. Складалася абсурдна ситуація: існувало Бюро європейської інтеграції, але не було підрозділів з роботи з Росією і країнами СНД, у той час як товарообіг з Європою скорочувався, а з країнами СНД і Росією збільшувався, - розповів Лук'яненко.

"Нинішня структура відображає сьогоднішні реалії - основні ринки для України перебувають у Росії, країнах СНД і Азії, де ми можемо наростити товарообіг. Тому потрібно професійно, предметно займатися цими ринками", - пояснив він.

Міністр Кабінету міністрів в уряді Юлії Тимошенко Петро Крупко (обіймав цю посаду в грудні 2007-го - березні 2010 року) категорично не згоден з Віталієм Лук'яненко.

"Я не бачу логіки в поділі зовнішніх функцій. Сьогодні в уряду пріоритет - Росія. Але пріоритети можна реалізувати і без створення спеціальних управлінь. У нас же нема міністерства закордонних справ і міністерства співпраці з Росією", - заявив Крупко.

У структурі урядового секретаріату з'явилися також управління оборонної політики і політики безпеки, управління політики у правоохоронній сфері та забезпечення правосуддя. Ці управління, а також бюро з питань антикорупційної політики буде курирувати віце-прем'єр з питань нацбезпеки і оборони Володимир Сівкович.

Читайте також:

Азаров скоротив понад 100 "зайвих" відомств при уряді

Кабмін закликав не боятися Росії

Росія дала Україні в кредит 2 мільярди доларів

Янукович запросив Росію видобувати газ в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: