У Каддафі хочуть відібрати почесний український орден

Скандальний донецький адвокат уже два роки намагається через суд позбавити Муаммара Каддафі ордена Богдана Хмельницького, який лівійському лідеру вручив Віктор Ющенко.

У Вищому адміністративному суді України лежить позов про позбавлення лідера Лівії Муаммара Каддафі ордена Богдана Хмельницького I ступеня.

Позов ще два роки тому подав скандально відомий донецький адвокат Володимир Оленцевич, який раніше судився за те, щоб у Степана Бандери і Романа Шухевича відібрали звання Героя України.

"Мої інші позови в адмінсуді, провадження за якими було відкрито пізніше липня 2009 року, вже розглянуто, а позов стосовно Каддафі усе ще лежить", - висловив здивування юрист.

Він пояснив свій позов тим, що орденом Богдана Хмельницького мають право бути нагородженими лише громадяни України.

"Тому я просив суд визнати указ Ющенка про нагородження Каддафі незаконним і скасувати його", - сказав Оленцевич.

Він зазначив, що його позов Донецький адмінсуд тричі повертав "за неосудністю" під тим приводом, що цей позов може розглядати лише Київський адмінсуд.

"10 червня 2008 року за моїм позовом Донецький адмінсуд усе ж таки відкрив провадження, тільки в листопаді 2008 року його розглянув і в задоволенні позову мені відмовив", - констатував Оленцевич.

На його думку, суд виніс "парадоксальну ухвалу".

"Судді написали в мотивувальній частині, що нагородження Каддафі як не громадянина України відповідає закону. Ось який вийшов парадокс", - сказав юрист.

Він продовжив, що оскаржив рішення Донецького адмінсуду в Донецькому апеляційному адміністративному суді, який 26 лютого 2009 року виніс ухвалу.

"Апеляційний суд зазначив, що не згоден із рішенням суду першої інстанції про те, що не громадянин України може бути нагороджений орденом Богдана Хмельницького, але все таки відхилив мій позов", - пояснив Оленцевич. За його словами, суд "порахував неприпустимим, що я присвоїв собі функції держави, намагаючись забрати орден у Каддафі, а у мене немає таких повноважень".

Оленцевич також повідомив, що подав касаційну скаргу на рішення Донецького апеляційного адмінсуду до Вищого адмінсуду України, і 6 липня 2009 року суддя Михайло Смокович відкрив провадження, яке "зависло, й рішення поки не ухвалено".

Зараз ім'я лівійського лідера Муаммара Каддафі не сходить з перших шпальт газет по всьому світу у зв'язку з революцією в Лівії: опозиція намагається відсунути Каддафі від влади, а він жорстко придушує виступи повстанців.

Читайте також:

Шокуючі свідчення звірств Каддафі: неслухняних військових спалювали живцем

Донецький суд відмовив Бандері у званні Героя

Експерти: США готують Каддафі долю Саддама Хусейна

Українська медсестра називає Каддафі "татом" і вірить в його перемогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: