Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кам'янець-Подільську фортецю з музикою і зброєю повернулося Середньовіччя

Сотні людей з'їхалися на традиційний фестиваль "Форпост".

Із музею на справжнє середньовічне місто перетворилася фортеця в Кам'янці-Подільському. Туди з усієї України на фестиваль "Форпост" з'їхалися реконструктори – поціновувачі культури ХIV-XVI століть з усіма атрибутами того часу: вбранням, танцями, музикою, і звісно, рицарськими поєдинками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кам'янець-Подільська фортеця, свідок декількох епох, знову поринула у Середньовіччя. Тут на кожному кроці можна зустріти воїнів, лучників та стародавніх музик. А найвідважніші, як і 500 років тому, міряються силами на ристалищі.

У стінах стародавньої фортеці сотні людей у середньовічному вбранні мають напрочуд природний вигляд. Воїни готуються до бою "стінка на стінку". Щоби вдягнути всі обладунки, потрібен час та допомога товаришів.

Виграє та команда, учасники якої встоять на ногах. Після удару дворучним мечем чи сокирою це зробити непросто. Травми в таких боях – не рідкість. Хоча обладунки, кажуть учасники таких битв, захищають дуже добре.

Вага такого "костюма" нерідко сягає півсотні кілограмів. "Костюм для фітнесу! Хочеш схуднути – йди до нас", - запрошують учасники дійства.

Реконструктори намагаються відтворити старовинні костюми та зброю до найменших деталей. Але для цього потрібні не лише знання. Питання полягає і в грошах. Відтворення амуніції може коштувати і $ 10 тисяч. А може і більше.

Відео Фортеця у Кам'янці-Подільському перетворилася на середньовічне місто

Лучники зібралися під стіною фортеці, аби не заважав вітер. Їхні луки хоч і саморобні, проте стріляють на солідну відстань – як і їхні історичні прототипи.

Середньовічна музика, щоправда, лунає з динаміків. Та цьогоріч на "Форпост" підтягуються і поціновувачі автентичних інструментів.

"Цю волинку я замовив одразу у декількох майстрів. Частину в Україні, а головну частину у Німеччині, у відомого майстра Генса Гюнселя, який робив волинки для багатьох відомих гуртів, які використовують цей інструмент", - розповів музикант Олексій Шкрабатський.

Фестиваль середньовічної культури триватиме в Кам'янці-Подільському до понеділка. І хоча в перший день декілька разів починалася злива, учасники запевняють – такі погодні умови тільки додають їм відчуття справжності.

Минулоріч в одній з найбільших середньовічних цитаделей України – Аккерманській фортеці, що в Білгороді-Дністровському на Одещині, відомий український піаніст Олексій Ботвінов та турецький перкусіоніст Бурхан Очал дали концерт класичної музики. Просто неба звучала музика Баха та Рахманінова.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції