У кам’яній гробниці в Тернопільській області знайшли скелети і артефакти віком 5 тисяч років: фото

У кам’яній гробниці в Тернопільській області знайшли скелети і артефакти віком 5 тисяч років: фото

фото / Марина Ягодинська, Укрінформ

Всередині гробниці археологи знайшли людські останки і посуд.

У Тернопільській області археологи знайшли давні артефакти, яким не менш 5 тисяч років. Цінну знахідку науковці виявили в розкопаній у полі кам’яній гробниці-саркофазі.

Про це розповіла директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська, повідомляє Укрінформ.

"Знахідка вражає, збереглася вона у досить доброму стані. Гробниця мегалітична, тобто, складена із кам’яних брил, вирубаних із місцевого червоного каменю. Навіть її дно теж було із каменю. Як ми і попередньо припускали, час виготовлення такої кам’яної скрині-могильника - III тисячоліття до н. е.", - розповіла Марина Ягодинська.

Всередині гробниці археологи знайшли людські останки і посуд.

"Усередині ми побачили три людські скелети і яскраві зразки тодішньої культури - кулясті амфори. Це 11 різновеликих, від мініатюрних до 5-літрових, глиняних горщиків – амфор, дві добре загострені крем’яні сокирки та долото", - каже експертка.

За її словами, скелети належать дорослим особам. На поясі одного із них збереглася кістяна пряжка, також виявлено підвіску із тваринного ікла.

Поруч із скелетами лежав череп тварини – чи то кабана, чи свині - явна ознака певного поховального ритуалу.

Археологиня зазначила, що на Тернопільщині у різні часи подібні гробниці вдалося розкопати на околицях сіл Лучка, Ворвулинці, Улашківці.

Наразі, додала вона, розпочинається етап детального дослідження артефактів. Крім тернопільських археологів їх вивчатимуть і антропологи, фахівці відділу біоархеології Інституту археології НАН України.

Передбачається, що гробницю та виявлені зразки культури кулястих амфор передадуть у фонд Національного заповідника "Замки Тернопілля", де після певних технічних та організаційних заходів вони будуть виставлені на огляд відвідувачів.

Нагадаємо, 13 квітня у Снопківському парку у Львові знайшли людські останки. Частини кісток ніг знайшли діти, які гралися там.

Кістки гігантської доісторичної тварини знайшли на Вінниччині

Кістки гігантської доісторичної тварини знайшли на Вінниччині

Повʼязані теми:

Наступна публікація