У Карпатах вдарили морози: рятувальники надали рекомендації тим, хто збирається у гори

У Карпатах вдарили морози: рятувальники надали рекомендації тим, хто збирається у гори

Не варто вирушати у гори поодинці та великими групами, а погодні умови треба звіряти лише з короткостроковим прогнозом.

 У вівторок вранці, 21 вересня, на горі Піп Іван Чорногірський стовпчики термометрів опустилися до позначки -6 градусів морозу.

"Якщо збираєтесь у гори, візміть до уваги рекомендації рятувальників", -  йдеться у дописі надзвичайників на сторінці у Facebook.

Гірські рятувальники зазначають, що насамперед важливо спланувати та зареєструвати свій похід у фахівців ДСНС.

"Для зручності це можна зробити заздалегідь через онлайн-форми, розміщені на сайтах територіальних підрозділів Служби порятунку західного регіону", - йдеться в повідомленні.

Також необхідно обирати маршрути, які відповідають досвіду та рівню фізичної підготовки. Особливу увагу слід звернути на екіпірування - одяг та спорядження мають відповідати погодним умовам.

"Не варто вирушати у гори поодинці та великими групами, а погодні умови треба звіряти лише з короткостроковим прогнозом синоптиків - наперед на 1-2 дні максимум", - попереджають в ДСНС.

Крім того, вирушаючи по гриби, важливо попереджати родичів про місце й час перебування у лісі, а також негайно сповістити рятувальників при втраті орієнтиру.

Нагадаємо:

  • На Прикарпатті загубився під час сходження на Говерлу 6-річний Олексій Стефанців. Хлопчик поблизу селища Ворохта відстав від групи та заблукав. Знайшли дитину через 30 годин. 
  • Також туристи з Києва, а це подружня пара з немовлям, заблукали у Карпатах - в Закарпатській області. Родину в горах застало гроза.

Новини України: на Закарпатті знайшли 4 дітей, які заблукали в лісі

Новини України: на Закарпатті знайшли 4 дітей, які заблукали в лісі

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Наступна публікація