У Карпатах ведмідь завітав у село, посмакував недоїдками та "обніс" яблуню

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тварина абсолютно спокійно поставилася до присутності поряд людей – не виявила ні страху, ні агресії.

Три дні поспіль бурий ведмідь порпався на смітнику у селі, спустошував фруктовий сад та просто прогулювався на Буковецькому перевалі на Прикарпатті. Очевидцям він дозволяв себе  знімати на телефон і нікого не лякався, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пізно ввечері селяни поверталися додому й отетеріли – на узбіччі біля туристичної альтанки в купі сміття порпався ведмідь і не зважав ані на гуркіт мотору, ані на світло фар. "Нуль реакції на людей. Він вів себе спокійно, не агресивно. Як будь-яка домашня собака", - каже мешканець с.Буковець Микола Томащук.

Відео У селі на Прикарпатті ведмідь три дні порпався у стихійному сміттєзвалищі

Три дні поспіль бурий ведмідь порпався на смітнику у селі, спустошував фруктовий сад та просто прогулювався на Буковецькому перевалі. Очевидцям дозволяв себе знімати на телефон і нікого не лякався.  

У селі на Прикарпатті ведмідь три дні порпався у стихійному сміттєзвалищі

Три дні поспіль клишоногий приходив на сміттєзвалище, зазирав у вікна нежилої хати неподалік та лазив у саду на дерева, аби, не кваплячись, посмакувати фруктами. Подивитися на відчайдуху приїхав фахівець національного парку "Верховинський" Ярослав Зеленчук. Він припускає, що це ведмежа, якому не виповнилося ще й двох років. "Молоде, якого самка відігнала від себе, бо вона зараз в барлозі знову народжує нових ведмежат. І він починає самостійне життя. Але це самостійне життя він починає шляхом меншого опору – він іде, де багато їжі та її не важко добувати", - міркує знавець.

Фотогалерея Купання, засмага і розваги. Як живуть ведмеді у реабілітаційному центрі на Житомирщині (21 фото)

Шматки курки гриль та інші смаколики – це непокоїть керівника напрямку "Рідкісні види" WWF Україна. "Проблема не у ведмеді, який прийшов на стихійне сміттєзвалище, а проблема у безвідповідальній поведінці людей, які, відпочиваючи на природі, сміття не забрали з собою, а просто кинули у лісі", - каже Богдан Вихор. Зоозахисники радіють, що це було всього лиш ведмежа, бо дорослий звір міг би напасти на людей. Але й для малюка така близкість до цивілізації небезпечна – клишоногий може стати здобиччю для браконьєрів. Тож селяни і працівники національного парку одразу взялися ліквідовувати звалище – вивезли що півсотні мішків сміття. Майже половина з цього – скло та пластик. "Сміття небезпечне для ведмедя, бо коли він з’їсть разом з пластиком, його здоров'ю це не допоможе", - пояснює Ярослав Зеленчук.

Але таких стихійних сміттєзвалищ у Верховинському районі десятки: одні створюють туристи, інші є справою рук місцевих. Торік організоване сміттєзвалище закрили, бо переповнили, тепер відходи везуть майже за півтори сотні кілометрів. "Середній мішок сміття в організаціях, що працюють на території району, коштує 45 грн. Несортоване. Сортоване забирають безкоштовно", - каже керівник Національного парку "Верховинський" Михайло Нечай. Встановлені фотопастки показали: клишоногий пішов геть. Але працівники нацпарку хочуть його впіймати та перевезти у лісові хащі, аби дорослому життю він вчився подалі від людей.

Раніше повідомлялося, що до гірського готелю в Болгарії навідався ведмідь. Клишоногий гість завітав, аби покупатися в басейні. Візит несподіваного гостя зафільмували на відео. Працівники готелю розповідають, що клишоногий приходить до них не вперше – тварина нічого не чіпає, а після водних процедур іде геть.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції