У Карпатах виявили масове поховання розстріляних січовиків

На Верецькому перевалі, який з’єднує Львівську та Закарпатську області, знайдені масові захоронення людей.

Історики роблять висновки, що це розстріляні у 1939 році карпатські січовики.

Про це повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, у лютому 2008 року голова Закарпатської облдержадміністрації звернувся з листом до віце-прем’єр-міністра, голови державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Івана Васюника з проханням виділити кошти з держбюджету на перепоховання та увічнення пам’яті карпатських січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі.

Розстріл січовиків
Архів
Березень 1939. Угорські солдати та цивільні розстрілюють січовиків у селі Ясеня
Кошти з Державного бюджету були виділені державній міжвідомчій комісії, яка і координує всі роботи. Безпосередньо розкопки і ексгумацію проводять спеціалісти львівської "Долі", яка є єдиним в Україні підприємством такого профілю.

У двох місцях, які вказували старожили, були закладені спеціальні шурфи. Наразі виявлено останки 10 людей. Як повідомив відповідальний секретар міжвідомчої комісії, керівник групи пошуковців Святослав Шеремета, не підлягає сумніву, що це полеглі січовики.

Довідка. У 1939 році на території нинішнього Закарпаття виникла Карпатська Україна, яка оголосила свою незалежність. На придушення молодої держави були кинуті фашистські сили.

У березні 1939 року у бої на Красному Полі під Хустом загинули сотні карпатських січовиків. Велика кількість їх полягла і в інших місцях – зокрема на Верецькому перевалі, в урочищі Бескид, неподалік села Верб’яж. Тоді місцеві жителі, як могли, поховали тіла загиблих.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: