У Кіровограді батьки школярів виступили проти дітей з особливими потребами

Дехто з батьків школярів заявив, що якщо здорові підлітки бувають важкі і небезпечні, то хворі небезпечні подвійно або втричі, тому створювати класи для них не можна.

У Кіровограді у Загальноосвітній середній школі №35 наступного начального року мали відкритися два класи для дітей із особливими потребами. У такий спосіб тут збиралися адаптувати  незвичайних школярів у традиційний дитячий колектив. Проте ця ідея наштовхнулася на  супротив учителів і батьків.

Зокрема, педагоги проти, бо зміниться назва школи.  За їх словами, наявність спецкласів покладе і на решту учнів  відбиток неповноцінності, а статус викладачів -  понизить .

"У нас майже 800 учнів, а до нас приходить тільки два класи – це максимум 16 чоловік. Чому через 16 осіб повинні змінити школу, де навчаються майже 800 учнів?", - завдалась питанням голова профспілкового комітету ЗОШ №35 Олена Хлебнікова.

Дехто з батьків школярів, у свою чергу, заявив, що якщо здорові підлітки бувають важкі і небезпечні, то хворі небезпечні подвійно або втричі, тому ці діти повинен бути окремо.

На  зборах  батьки і вчителі  вирішили, що ні спецкласів, ні зміни назви школи не буде. Директору  - прихильнику ідеї інклюзивності  освіти – висловили недовіру.

Директор школи Тарас Бабак, у свою чергу, намагався присоромити опонентів.

"Ви знаєте Гітлер колись рішив проблему цих дітей – він їх стріляв. Давайте і ми так зробимо Так? Як вам не соромно!", - наголосив Бабак.

Медики вважають, що спільне навчання - нагода для усіх дітей стати добрішими і навчитися співчувати. Вони дивуються, що батьки не усвідомлюють -  від подібних нещасть не застрахований ніхто.

"Це мислення пострадянське... коли дітей-інвалідів тримали в резерваціях", - заявила лікар – дефектолог Олена Дорошенко.

Ії підтримала начальник міського управління освіти Лариса Костенко.

"Дуже прикро, що сьогодні дорослі поводять себе таким чином. І розділяють, що є нормальні діти і ненормальні. Всі діти нормальні, але вони потребують різних навчальних програм", - зазначила Костенко.

Натомість цих аргументів батьки і слухати не хочуть, вони обіцяють  протести і бойкот.

Читайте також:

В естонському дитбудинку згоріли десять дітей-інвалідів

Діти з обмеженими можливостями будуть вчитися у звичайних школах

Повноліття для українських інвалідів стає справжнім випробуванням

ВідеоСкандал в кіровоградській школі: не пускають вчитися дітей, хворих на ДЦП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: