У Кіровограді з'явилися оголошення про масову мобілізацію

У Кіровограді з'явилися оголошення про масову мобілізацію

У військоматі не на камеру зізналися, що оголошення їхні.

Усіх чоловіків віком від 25 до 50 зобов'язали з'явитися до військкоматів.

У Кіровограді під фінал шостої хвилі мобілізації по всьому місту розклеїли групові повістки. В оголошеннях усіх чоловіків віком від 25 до 50 зобов'язують з'явитися до військкоматів, в іншому випадку погрожують покаранням, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Наприкінці минулого тижня в людних місцях з‘явилися оголошення, які закликали усіх військовозобов‘язаних - а це не лише чоловіки, а й, наприклад, жінки-медики - протягом семи днів з‘явитися у військові комісаріати.

У справжність оголошень містяни здебільшого не повірили і назвали провокацією антиукраїнських сил, тим паче, що на листівках не було жодних вихідних даних. Але у міському військкоматі не на камеру зізналися, що оголошення їхні, однак офіційно коментувати відмовились. Пояснили дії колег у Генштабі.

"В цьому випадку військом Кіровограда прийняв рішення провести оповіщення громадян саме таким чином, донести до них вимоги того, що оголошена мобілізація і те, що він запрошує усіх громадян, які мають відношення до військової служби прибути у військкомати для уточнення їхніх облікових даних", - пояснив офіцер прес-служби Генерального штабу Олексій Мазепа.

У Генштабі запевнили, що це ще не загальна мобілізація - до війська у цю хвилю потраплять лише кілька сотень містян.

"На кожен військовий комісаріат є рознарядка, і може бути впевненість, що немає рознарядки на 100 тис осіб у Кіровограді", - каже Олексій Мазепа.

Поява оголошень здійняла цілу хвилю обурення на міських форумах та у соцмережах. Волонтер Тетяна Бородіна, яка збирає допомогу війську, перконана - подібні оголошення, як і вручення повісток у супермаркетах або на постах ДАІ - лише дискредитує службу у війську.

"Всю мотивацію у хлопців забрали. Їм кажуть не відповідати на постріли - це провокація. Яка це провокація? Це вбивство", - каже вона.

Поки тривають дискусії, чи варто масово закликати усіх до військкоматів, оголошення, які викликали масове обговорення, хтось тихцем познімав.

Нагадаємо, у Генштабі заявляють, що сьома хвиля мобілізації в Україні в цьому році не планується, але її можуть оголосити у випадку серйозної ескалації конфлікту на Донбасі.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

У Кіровограді по всьому місту розклеїли групові повістки

У Кіровограді по всьому місту розклеїли групові повістки

Повʼязані теми:

Наступна публікація