У кишківнику акули Біг Джона знайшли гачок, який повільно його вбивав

Дата публікації
Перегляди
4058
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У кишківнику акули Біг Джона знайшли гачок, який повільно його вбивав

Іхтіолог, який підбирав акулу для Ocean Plaza, прокоментував ситуацію

Ветеринари виявили у животі рибини цілий вузол із гачка і волосини вудки, через які сталося зараження крові.

Найвідоміша акула з київського ТРЦ Ocean Plaza, яка була нещодавно транспортована у Німеччину, загинула від зараження крові, йдеться у сюжеті ТСН. Особливе.

Смерть Біг Джона, якому у Німеччині дали нове ім'я Валентин, констатували в океанаріумі міста Штральзунд.

По прибуттю стан акули визначили як задовільний. Щоправда вона відмовлялися їсти, однак це списували на стрес. Стан акули різко погіршився в ніч проти четверга, 28 лютого. Ветеринари нічого не могли вдіяти.

Валентина привезли до Берліна, де у патологоанатомічному інституті зробили розтин. Обстеження проводило кілька спеціалістів спільно із директором.

Ветеринар Вольфганг Гайдер перед розтином помітив, що акула занадто худа і змарніла. Він припускає, що Валентин перестав їсти ще у Києві.

"Риба, яку ми вчора обстежували, занадто легка, як для своїх розмірів. У неї фактично не було резервів жиру. Вона була дуже худа", - повідомив Гайдер.

У кишечнику акули знайшли гачок, який застряг у кишковому тракті і призвів до зараження крові.

"Ми встановили ушкодження різних внутрішніх органів. Особливі проблеми були у травному тракті. В акули було сильне запалення слизової шлунка і кишковика. У кишковику ми знайшли цілий вузол із гачка і волосини вудки, і це дуже пошкодило слизову, а бактерії з кишковика таким чином потрапили до крові і це призвело до зараження крові", - пояснив ветеринар.

Тепер залишається тільки гадати, як сторонній предмет потрапив в організм риби. За 14 днів перебування в Німеччині Валентин не з'їв ані тріски.

Гайдер зазначив, що гачок доволі тонкий. Такий беруть не для акул, а для маленьких риб.

"Я припускаю, що він знаходився всередині якоїсь риби, яку брали для корму. Акула рибу зїла, її перетравила, а гачок цей перетравити не могла. Він застряг і наробив лиха. Напевно для корму використовували рибу, яку невідомо де хто ловив, просто зірвав разом із гачком. Треба було краще контролювати корм", - зазначив спеціаліст.

У такому важкому стані смерть акули була неминучою, чи то в Україні, чи в Німеччині, каже ветеринар. Втім довга дорога ймовірно вкоротила їй віку.

"Мені розказали, що транспорт пройшов не так добре, як планували. У контейнері для акули було замало води. На кордоні довелося довго чекати, не години, а день. Це для риби величезний стрес. Якщо вона вже була нездорова, то транспортом ще додали. Хоча в Києві вона б теж померла, але не так швидко", - висловив думку Гайдер.

Тут із ветеринаром погодився і московський іхтіолог, який замовляв Джона для київського торгівельного центра і проектував для нього басейн.

"Істерія, яка виникла через Джона, яку влаштували в Києві... Бо якби не було криків з цього приводу, то акула адаптувалася, люди б працювали нормально, все було б добре. Він би залишився, звик і там жив. А так всі на нервах, начальство вимагає... Якби він здох у Києві, і був скандал", - зазначив головний іхтіолог "Аква Лого Інжінірінг" Костянтин Моршнєв.

Обставини смерті акули тим більш дивують, бо в німецькому океанаріумі раніше запевняли, що транспортування минуло добре. А за аналізами, які брали по прибуттю, так і не помітили у риби сильного запального процесу.

Наразі акула знаходиться у холодильній камері інституту. Тіло нікому не показують. Наступного тижня його заберуть і спалять у крематорії.

Валентину було 9 років. Для піщаних акул, що живуть до 30 років, це вік підлітка.

Кореспонденти Наталія Фібріг, Маргарита Ситник і Юлія Вебер.

Найвідоміша акула Великий Джон помер в Німеччині

Найвідоміша акула Великий Джон помер в Німеччині

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4058
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація