У Києві 9-річнa вінничaнкa з синдромом передчасного старіння предстaвилa власну вистaвку кaртин

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві 9-річнa вінничaнкa з синдромом передчасного старіння предстaвилa власну вистaвку кaртин

Дівчинка мріє побачити Париж.

Дев'ятирічна вінничанка Іринка Химич, у якої декілька років тому лікарі діагностували рідкісну недугу прогерію, тобто передчасне старіння, презентувала художню вистaвку влaсних кaртин. Попри юний вік, організму дівчинки вже понад 60 років. На таку ж недугу в Україні хворіє усього дві людини, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Малювати Іринка почала два роки тому. На вистaвці "Кaзки оживaють вночі" було предстaвлено 18 робіт юної художниці.Виручені кошти за продані роботи на аукціоні, підуть на лікування дівчинки. Стартові ціни на картини від однієї тисячі гривень до дванадцяти тисяч гривень. Проте, одна з картин на виставці не продається. Це перша робота дівчинки.

Іринка зізнається, що назвала її на свою честь. На полотні зображено фламінго помаранчевого кольору. Арт-терапевт розповів батькам, що саме символізує цей птах. За словами спеціаліста, дівчинка намалювала саму себе.

Дівчинка з унікальною хворобою малює картини, аби зібрати кошти собі на лікування

Дівчинка з унікальною хворобою малює картини, аби зібрати кошти собі на лікування

"Вона летить на висоті з розкритими – це означає, що дівчинка радіє життю. Усе яскраве свідчить про те, що у неї піднесений настрій і так вона себе почуває. Раніше ж були чорні кольори й сумні картини", - каже мама дівчинки.

ТСН розповідала історію цієї дівчинки, коли їй було сім. Тоді Іринці робили унікальну стоматологічну операцію, яка була надскладною. Адже саме через рідкісну хворобу в дівчинки звужені дихальні шляхи і надто чутлива шкіра. У клініці від неї ні на мить не відходила стоматологиня Наталія. І вона залишилась її подругою до сьогодні.

Жінці Іринка зізналась, що мріє відвідати Париж і мати песика. Останнє бажання художниці здійснили, а поїздку довелося відтермінувати через стан здоров'я.

Виставка - це вже здійснена мрія Іринки. І тепер у неї залишається ще одна - поїхати до Парижа. Дівчинка вже намалювала його на полотні, але вірить, що одного дня вона таки побачить його на власні очі.

Інна Лебеденко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація