Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві для пенсіонерів та приїжджих запровадять спрощене медстрахування

Щоб стати членом так званої "лікарняної каси", потрібно вже в грудні прийти в будь-яку поліклініку і підписати договір, а потім справно платити по 30 гривень на місяць.

З нового року в лікарнях Київа запрацюють лікарняні каси - спрощений варіант медичного страхування.  Це допоможе зробити столичну медицину доступною для пенсіонерів, малозабезпечених та приїжджих, кажуть у медзакладах. Члени спеціально створеної комісії з експертів (лікарі та чиновники мерії) днями затвердили перший пакет програми.

Щоб стати членом лікарняної каси, потрібно вже в грудні прийти в будь-яку поліклініку і підписати договір, а потім справно платити по 30 гривень на місяць. "За це член каси зможе "налікуватися" на 700 гривень на рік. Але ця сума лише спочатку буде така невелика, як тільки членів кас стане більше 10 тисяч, ця сума зросте до 1500 гривень",  - розповів головний лікар міської лікарні № 1, що на Харківському шосе, 121, Ігор Чермак.

За його словами, спочатку в міській лікарні № 1 збиралися відкрити пробну касу, але потім у главку охорони здоров'я вирішили створити єдину мережу кас по місту, які запустять у всіх мед установах одночасно.

"Каси почнуть діяти вже з 1 січня. Вони допоможуть зробити столичну медицину доступною для пенсіонерів, малозабезпечених та приїжджих", - заявила начальник главку охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко. Внесок для малозабезпечених, пенсіонерів і студентів, за словами Чермака, складе 15 гривень.

"Приїжджі зможуть також підписати договір з касою, і лікуватися тут без хабарів і набагато дешевше, ніж у приватних клініках", - говорить Чермак.

Схема користування лікарняною касою виглядає наступним чином: якщо людина захворіла, вона повинна відразу ж зателефонувати за вказаним у договорі телефону лікаря-¬ консультанта. Той у свою чергу порадить, в яку клініку звернутися і запише на зручний для паціеєнта час. Як тільки лікар знайде те чи інше захворювання, пропише ліки. Їх можна буде забрати або в офісі каси, або їх видасть лікар, а гроші за них вирахує з рахунку пацієнта.

Ставши членом кас, людина можете розраховувати не тільки на "халявні" медикаменти, але й на безкоштовні УЗД, рентгени, аналізи будь-якої складності і стаціонарне лікування. Проте якщо лікування "з'їсть" більше грошей, передбачених договором, доплачувати доведеться зі своєї кишені (якщо менше, сума "згоряє"). Це дуже ймовірно, адже вважати будуть виходячи з нинішніх розцінок на медпослуги в держклініках для тих, хто не прописаний.

Читайте також:

Обов'язкове медичне страхування введуть через три роки

В Україні введуть страхування від лікарської помилки

Кияни будуть скидатися по 100 гривень на місяць на лікування

Залиште свій коментар

Вибір редакції