У Києві лікарям вперше за 20 років не видали премію на День медика

В профспілці заявили, що вперше за останніх 20 років медикам не дали премії до дня медичного працівника.

У Києві, за даними міськкому профспілки, всупереч обіцянкам вперше за останніх 20 років медикам не дали премії до дня медичного працівника, повідомляє "Дзеркало тижня".

Видання при цьому відзначає, що, згідно з галузевою угодою між головним управлінням охорони здоров'я КМДА і Київською міською профспілкою медиків, на 2010-2012 роки гарантується виплата надбавок до 50% окладу за складність і напруженість роботи, а також виплата матеріальної допомоги у розмірі посадового окладу до дня медичного працівника.

"Говорять, в деяких лікарнях головлікарі якось викрутилися, хоч помалу нарахували", - передає видання.

Видання також відзначає, що медики відчувають на собі моральне і матеріальне приниження. При цьому в питанні премій, за даними видання, мова йде перш за все про первинну ланку охорони здоров'я - про бригади швидкої допомоги, про дільничних лікарів і медсестер, до яких люди звертаються найчастіше.

"Ці факти перекреслюють всі ті обіцянки чиновників про те, що реформа медицини нарешті зробить меддопомогу якісною і доступною для пацієнтів, тому що нікому в світі не вдавалося добитися цього без кваліфікованих кадрів", - пише газета, і констатує, що в столиці з цим - вже катастрофа.

Зокрема, як відзначає видання, в даний час, згідно зі статистикою, в системі ГУЗ не вистачає трьох тисяч лікарів і понад чотирьох тисяч медсестер, при цьому гострий кадровий голод випробовує дільнична служба, де вакантні 413 ставок лікарів, з них 246 терапевтів і 166 педіатрів.

Читайте також:

Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

Лікарям почали платити на 15 гривень більше

Зарплати вчителів і лікарів виростуть на 100 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: