У Києві покусаним людям не вистачає вакцини від сказу

Дата публікації
Перегляди
4157
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві покусаним людям не вистачає вакцини від сказу

Для собак та котів вакцини вистачає

У деяких лікарнях людям пропонуть придбати вакцину від невиліковної хвороби за власні гроші - 500 гривень.

Інформація про пошесть сказу викликала хвилю звернень до травмпунктів, йдеться в сюжеті ТСН. Однак із вакциною для людей є перебої і в регіонах, і в Києві.

Так, на десятикласника, який повертався ввечері зі школи, накинулися троє псів. Хлопчик звернувся до місцевої лікарні, де йому обробили рану, але в щепленні від сказу відмовили.

"Нам сказали, що вакцини немає. В кращому випадку вона буде на початку нового року, в гіршому - її взагалі не буде. Ми раді вам допомогти, але міністерство у нас безгрошове, тому пропонуємо вам придбати цю вакцину самим", - розповіла мама хлопчика.

За вакцину від сказу родині довелося заплатити 500 гривень.

Водночас у ветеринарній службі України стверджують, що людей обдурили."В таких випадках треба письмово звертатися до хірургічного відділення лікарні", - порадив директор департаменту ветеринарної медицини ДВФС Віталій Башинський.

Вакцини сьогодні не знайшлося і в одному з травмпунктів столиці, куди звернулася чергова жертва безпритульних собак.

"У нас дійсно не було вакцини в деяких травмпунктах міста Києва, і в нас була розроблена схема, щоб можна було доставити вакцину. Проводився перерозподіл", - розповів ортопед-травматолог лікарні №4 Києва Андрій Аксютін.

Варто зазначити, що 4-та лікарня є базовим та єдиним центром допомоги в Києві. У п'ятницю до неї привезли додатково 150 доз вакцини.

Люди зараз приходять як з легкими подряпинами від котів, так і з собачими укусами. Випадки, коли кіт чи собака вкусив людину за пальці, зап'ясток, шию або голову - вважають тяжкими, коли необхідна комбінована терапія, яку надають в умовах стаціонару.

Нагадаємо, тим часом в Оболонському, Дніпровському та Подільському районі діє карантин.

Карантин в районі означає, що усіх тварин треба щепити, їх не можна вивозити за межі району, також заборонено проводити виставки і продавати тварин.

Ветеринари закликають собаколюбів не робити собі та тваринам ведмежої послуги та не ховати їх у саморобних будках, а вести на вакцинацію від сказу - для тварин вакцин вистачає.

Вакцинацію від невиліковної хвороби треба робити раз на рік. Для киян, що працюють, у вихідні розгортатимуть додаткові ветеринарні пункти.

Але подолати інфекцію, якої у столиці не було 20 років, лише щепленнями домашніх тварин - неможливо, запевнили ветеринари. З вулиць необхідно прибрати зграї бродячих тварин, але поки що такої роботи у Києві не видно.

Зазначимо, у людей поява симптомів сказу майже неминуче призводить до смертельного результату. Випадки одужання після появи симптомів сказу одиничні: до 2011 року відомо лише дев'ять випадків одужання людей від сказу, серед яких п'ять не були підтверджені лабораторно.

Таким чином, сказ є одним з найбільш небезпечних інфекційних захворювань (поряд з ВІЛ, стовбняком і деякими іншими хворобами). Проте симптоми сказу можуть і не проявитися, якщо кількість вірусів, які потрапили в організм, невелика або людина несприйнятлива до захворювання.

Читайте також:

Сказ блискавично поширюється Києвом

Карантин через сказ оголошено вже в 3-х районах Києва

Скажений собака поставив на вуха всю санстанцію Києва

У Києві фіксують все нові випадки сказу

Столиця збурена загрозою поширення сказу

Столиця збурена загрозою поширення сказу
Наступна публікація