У деяких лікарнях людям пропонуть придбати вакцину від невиліковної хвороби за власні гроші - 500 гривень.
Інформація про пошесть сказу викликала хвилю звернень до травмпунктів, йдеться в сюжеті ТСН. Однак із вакциною для людей є перебої і в регіонах, і в Києві.
Так, на десятикласника, який повертався ввечері зі школи, накинулися троє псів. Хлопчик звернувся до місцевої лікарні, де йому обробили рану, але в щепленні від сказу відмовили.
"Нам сказали, що вакцини немає. В кращому випадку вона буде на початку нового року, в гіршому - її взагалі не буде. Ми раді вам допомогти, але міністерство у нас безгрошове, тому пропонуємо вам придбати цю вакцину самим", - розповіла мама хлопчика.
За вакцину від сказу родині довелося заплатити 500 гривень.
Водночас у ветеринарній службі України стверджують, що людей обдурили."В таких випадках треба письмово звертатися до хірургічного відділення лікарні", - порадив директор департаменту ветеринарної медицини ДВФС Віталій Башинський.
Вакцини сьогодні не знайшлося і в одному з травмпунктів столиці, куди звернулася чергова жертва безпритульних собак.
"У нас дійсно не було вакцини в деяких травмпунктах міста Києва, і в нас була розроблена схема, щоб можна було доставити вакцину. Проводився перерозподіл", - розповів ортопед-травматолог лікарні №4 Києва Андрій Аксютін.
Варто зазначити, що 4-та лікарня є базовим та єдиним центром допомоги в Києві. У п'ятницю до неї привезли додатково 150 доз вакцини.
Люди зараз приходять як з легкими подряпинами від котів, так і з собачими укусами. Випадки, коли кіт чи собака вкусив людину за пальці, зап'ясток, шию або голову - вважають тяжкими, коли необхідна комбінована терапія, яку надають в умовах стаціонару.
Нагадаємо, тим часом в Оболонському, Дніпровському та Подільському районі діє карантин.
Карантин в районі означає, що усіх тварин треба щепити, їх не можна вивозити за межі району, також заборонено проводити виставки і продавати тварин.
Ветеринари закликають собаколюбів не робити собі та тваринам ведмежої послуги та не ховати їх у саморобних будках, а вести на вакцинацію від сказу - для тварин вакцин вистачає.
Вакцинацію від невиліковної хвороби треба робити раз на рік. Для киян, що працюють, у вихідні розгортатимуть додаткові ветеринарні пункти.
Але подолати інфекцію, якої у столиці не було 20 років, лише щепленнями домашніх тварин - неможливо, запевнили ветеринари. З вулиць необхідно прибрати зграї бродячих тварин, але поки що такої роботи у Києві не видно.
Зазначимо, у людей поява симптомів сказу майже неминуче призводить до смертельного результату. Випадки одужання після появи симптомів сказу одиничні: до 2011 року відомо лише дев'ять випадків одужання людей від сказу, серед яких п'ять не були підтверджені лабораторно.
Таким чином, сказ є одним з найбільш небезпечних інфекційних захворювань (поряд з ВІЛ, стовбняком і деякими іншими хворобами). Проте симптоми сказу можуть і не проявитися, якщо кількість вірусів, які потрапили в організм, невелика або людина несприйнятлива до захворювання.
Сказ блискавично поширюється Києвом
Карантин через сказ оголошено вже в 3-х районах Києва
Скажений собака поставив на вуха всю санстанцію Києва
У Києві фіксують все нові випадки сказу