У Києві можна безкоштовно пройти тест на гепатит В і С

У столиці 28 липня на Контрактовій площі, біля пам'ятника Петру Сагайдачному, пройде акція, присвячена Міжнародному дню боротьби з гепатитом.

28 липня у Києві усі бажаючі зможуть пройти безкоштовний тест на гепатит В і С, проконсультуватися з лікарем і отримати додаткову інформацію про це захворювання біля пам'ятника Сагайдачному на Контрактовій площі.

Акція присвячена Міжнародному дню боротьби з гепатитом. Крім того, в цей же день аналогічні акції пройдуть у Львові, Тернополі, Одесі, Чернівцях, Полтаві, Харкові та Криму, повідомляють організатори заходу.

Акція покликана підвищити обізнаність світової спільноти про проблему розповсюдження вірусних гепатитів, про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатиту В і С, а також привернути увагу урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С.

В Україні на сьогоднішній день налічується 2 млн. інфікованих гепатитом, це більше 4% населення країни або кожна 20-а особа. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, до 2015-2020 років число інфікованих гепатитом збільшиться в 2 рази по всьому світу.

Міжнародний день боротьби з гепатитом відзначається з 2008 року за ініціативою Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитом (World Hepatitis Alliance), який об'єднує більше 200 асоціацій хворих у більш ніж 50 країнах.

Нагадаємо, вже у нинішньому році хворих на гепатит В і С лікуватимуть безкоштовно, запевнили у Міністерстві охорони здоров'я.

За підрахунками фахівців, в Україні на гепатити хворіють близько 1 мільйона 700 тисяч людей. Ціна лікування одного курсу при генотипі 1Б - найпоширенішому – складає близько 20 тисяч доларів на рік.

Що ж до гепатиту С, то на думку лікарів він уже обігнав за своєю масовістю СНІД. За їх даними, вже мінімум, як у 10 разів гепатиту С більше ніж СНІДу, і за цими даними Україна лідирує в Європі.

Читайте також:

Луценко захворів на гепатит

Хворих на гепатит будуть лікувати безкоштовно

Кожен 5-й лікар в Україні відмовляє пацієнтові з ВІЛ або гепатитом С

Через дороге лікування, українцям загрожує смерть від гепатиту С

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: