У Києві мусульмани і євреї вчаться долати ненависть

У Києві почала роботу п'ятиденна Міжнародна молодіжна конференція, присвячена діалогу між мусульманами і євреями, що проводиться за ініціативою IHRPEX і Українського єврейського комітету.

У Києві почала роботу п'ятиденна Міжнародна молодіжна конференція, присвячена діалогу між мусульманами і євреями.

Як повідомили у прес-службі Інституту прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії (IHRPEX), це вже друга така конференція, що проводиться за ініціативою IHRPEX і Українського єврейського комітету (УЄК).

За словами голови IHRPEX, народного депутата України Олександра Фельдмана, міжконфесійний діалог життєво необхідний і дуже важливий, особливо коли пошуком подібних компромісів займається молодь.

"Якщо антисемітизм має в Україні давню історію, то ісламофобія, з якою ми дедалі частіше зустрічаємося, для нас відносно нове явище. І хоча назви цих двох явищ різні, походження і історія, причина в них одна - ненависть. Цю ненависть необхідно долати вже сьогодні, аби завтра вона не змусила нас взятися за зброю", - вважає Фельдман.

Учасниками мусульмансько-єврейського діалогу стали молоді люди з 16 країн світу, які зібралися з метою обговорення шляхів взаємодії, пошуку мирного співіснування для своїх народів.

На відкритті Конференції було зачитано вітального листа члена Тристоронньої комісії, 42-го Президента США Білла Клінтона до учасників, в якому він висловив підтримку ініціативи проведення такої дискусії і побажав встановлення тісних зв'язків і співпраці заради миру і злагоди. (Тристороння комісія (Trilateral Commission) — міжнародна організація, що складається з представників Північної Америки, Західної Європи і Азії (в особі Японії і Південної Кореї), офіційна мета якої — обговорення і пошук розв'язання світових проблем - ред.).

У повідомленні також зазначається, що в роботі Конференції беруть участь: генеральний секретар "Конференції мусульман і євреїв" Ілля Сихровський, директор програм з питань відносин мусульман і євреїв Волтер Рубі, головний рабин Києва і України Яків Дов Блайх, директор центру ісламознавства Айдер Булатов, Муфтій Релігійного управління Незалежних мусульманських громад України Абдурахман Хамідуллін та інші.

Читайте також:

Євреї та мусульмани розпочнуть спільну боротьбу з екстремізмом

В Україні проходитиме щорічний міжконфесійний "Давос"

Фельдман: державотворчим чинником в Україні не повинна бути етнічна приналежність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: