Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві на будівлі поліції з'явився великий банер на підтримку нацгвардійця Марківа

Військовослужбовець перебуває в італійській в'язниці.

У центрі Києва на будівлі поліції встановили банер на підтримку ув'язненого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Будь-які намагання РФ дискредитувати українських бійців не матимуть успіху. Захищаємо Віталія у правовому полі та підтримуємо морально. Вся Україна з тобою!", – написав він у Twitter.

Нагадаємо, італійські судді присудили українцеві Віталію Марківу 24 роки ув'язнення. Це на сім років більше, ніж просило обвинувачення. Нацгвардійця визнали винним у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова в травні 2014 року під Слов'янськом.

Слідство нібито встановило, що Андреа Роккеллі вбила українська міна. Зрештою, це видно й без експертів – автівку, якою їхав Андреа разом з перекладачем, посікло великими осколками. У слідства є покази французького журналіста Вільяма Рогульона, який вижив: "Самі постріли падали зверху, але шум від них йшов від поля, звідки лунали раніше автоматні черги. Я переконаний, що стріляли з боку українських позицій". 

У цей час Віталій Марків служив на горі Карачун. Його й звинувачують у вбивстві, але він мав автомат Калашникова. На тілі Роккелі немає кульових поранень. До того ж, відстань між автівкою та Віталієм на той момент була понад три кілометри. Проте італійський прокурор показував фото вояка у балаклаві, який чимось нагадував Марківа та тримав у руках щось схоже на гранатомет. Ця фотографія – вочевидь, один із головних доказів винуватості Марківа, бо прокуратура демонструвала її суду ледь не на кожному засіданні. При цьому прокурор якось забув подивитися тактико-технічні характеристики "Мухи" - вони значно скромніші навіть від того ж таки автомата Калашникова.

У справі, крім очільника Нацгвардії, допитували ще чотирьох бійців НГУ. Вони під присягою стверджують – Марків не міг стріляти і не міг просити про це ні в кого іншого. 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оприлюднив заяву, в якій зазначив, що має намір оскаржувати рішення італійського суду. Винесений вердикт український посадовець вважає ганебним.

Раніше українці вже пікетували посольство Італії в Києві.

Відео Ув’язненого в Італії нацгвардійця Марківа провідав заступник міністра внутрішніх справ

Про це він написав у Фейсбуці, і повідомив, що Віталій за ґратами лишається бадьорим та цілеспрямованим, багато тренується й читає книжки. Водночас очільник відомства Арсен Аваков поспілкувався з італійським послом в Україні і повідомив, що два тижні тому МВС отримало від СБУ матеріали справи нацгвардійця, і тепер просить італійську прокуратуру про статус спостерігача в розслідуванні.    

Ув’язненого в Італії нацгвардійця Марківа провідав заступник міністра внутрішніх справ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції