У Києві на кладовищах з'являться надгробки з голосами померлих (відео)

Екран на надгробній дошці покаже фото покійного, пристрій відтворить його голос або навіть покаже фільм про покійного.

Андрій Головін
Сегодня
Андрій Головін, автор ідеї інтерактивної могили
У Києві незабаром можуть з'явитися інтерактивні надгробні пам'ятники. Орієнтовна вартість такого "ноу-хау" – 25 тис. грн.

Екран на надгробній дошці покаже фото покійного, пристрій відтворить його голос або навіть покаже фільм про покійного. Зараз новинку планують встановлювати на московських кладовищах. Але незабаром інтерактивні могили можуть з'явитися і в Києві.

Автор ідеї, московський художник Андрій Головін, сказав, що хоче популяризувати свій винахід. У мерії не проти. "На цьому ринку зараз затребувані ноу-хау, як це цинічно не звучить", — сказали в главку ритуальних послуг мерії.

Як розповів прес-секретар Державного унітарного підприємства "Ритуал" (Москва) Дмитро Коробцов, вартість такого надгробка становить від 100 тис. рублів (близько 25 тис. грн.) і вище. "Якщо буде з каменя, то, відповідно, ціна вища. Якщо з дешевших матеріалів, то ціна буде нижчою", — сказав Коробцов. За його словами, спочатку електроживлення надгробків планували зробити від сонячних батарей, але зараз вирішили проводити до могил електрокабель — взимку від Сонця багато енергії не отримаєш. Форма надгробків теж може бути індивідуальною, головне, щоб був видно сенсорний екран.

У пам'ять комп'ютера можна закласти все що завгодно — від текстів до фільмів за участю покійного. Якщо він був поетом, то там можна розмістити підбірку його кращих віршів, якщо художником — електронні копії картин. Голова асоціації підприємців сфери ритуальних послуг Людмила Сидоренко сказала, що нововведення може бути затребуваним — правда не для всіх, через високу ціну.

Читайте також:

У Гонконзі з'явилося віртуальне кладовище

Шведські вчені представили нову технологію розкладання трупів

Британець замовив собі напис на могилі "Мене вбило куріння"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: