Київська влада хоче зруйнувати підземне місто на Подолі заради паркінгу

На Подолі хочуть відновити весь комплекс будівель Контрактового будинку, знести пам'ятник Григорію Сковороді та обладнати під площею підземне паркування.

На Поділ, самісіньке серце стародавнього Києва, - чекає реконструкція. Археологи запропонували створити музей, де були б представлені автентичні знахідки, а відвідувачі змогли б повернутися на кілька століть назад. Київська влада ж запланувала тут підземні паркінги і відступати не збирається.

"Ця територія це українські Помпеї, тобто під нами є стародавнє місто з вулицями і парканами", - стверджує Михайло Сагайдак - директор Центру археології Києва.

Перші за двісті років розкопки Подолу Михайло Сагайдак проводив у сімдесятих, коли будували метро. Тоді знайшли унікальні знахідки - дерев'яні зруби. Вважається, що на Подолі дерево не зберігається.

Науковці припускають - місце унікальне. Таких кварталів, передбачають, в Україні більше немає.

Те, що знайшли, і ще знайдуть - вчені хотіли б зібрати докупи під землею. Відвідувачі музею змогли б зануритися у глибину століть і погуляти стародавніми вулицями.

Але міська влада більше схиляється до будівництва паркінгу. Музей, це мовляв, дорого.

Остаточне "ні" археологам, правда, ще не сказали. Учені бояться, що коли почнеться будівництво, буде зруйновано культурний шар.

Вже так було під час будівельних робіт поблизу Софії. Забудовники про археологів забули.

Свого часу під час реконструкції Майдану Незалежності навколо випадково знайдених також планували створити підземний музей. Але створили лише підземні магазини. А лядські ворота запропонували киянам ось в такій копії.

Автентичні ворота нібито зовсім випадково зруйнувалися. А немає об'єкта - то й музей не потрібен. Тепер історики переймаються, що і на Подолі археологія опиниться поза межами реконструкції.

Детальніше про конфлікт влади та археологів дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Забудовники під Києвом руйнують скіфське поселення

Землі Академії наук під Києвом віддали забудовникам

Черновецький: готелю у "Бабиному Яру" не буде

ВідеоВійна влади та археологів за Поділ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: