У Києві не погодилися перейменувати вулицю на честь названого батька Януковича

Київрада не підтримала пропозицію про присвоєння вулиці імені льотчика-космонавта Георгія Берегового.

 Комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради не підтримала пропозиції президента Віктора Януковича і прем'єр-міністра України Миколи Азарова про присвоєння вулицям імен Георгія Берегового і Леоніда Телятникова. Про це після засідання комісії заявив її член, голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець.

У той же час, за його словами, Київрада підтримала чимало проектів, що стосуються імен великих українських акторів.

Як відомо, космонавт Георгій Береговий є "названим батьком" Януковича - у 1978 році він допоміг реабілітуватися двічі засудженому майбутньому президенту України.

"Указ президента щодо найменування вулиці іменем Георгія Берегового (космонавта) комісія не підтримала, оскільки його діяльність не пов'язана з Києвом. Доручення Азарова про перейменування вул. Добринінський у вулицю Леоніда Телятникова не було підтримано через те, що ще не пройшло 10 років з дня смерті відомого ліквідатора аварії на ЧАЕС ", - сказав Бригинець.

Він також повідомив, що замість цього нові вулиці у Голосіївському районі будуть носити імена відомих київських акторів: Клавдії Радченко, Олега Рябова, Костянтина Хохлова, Михайла Романова, Юрія Лаврова, Ольги Юровська і Георгія Горюшко. Ці актори багато років плідно працювали в київських театрах ім. І. Франка, ім. Л. Українки та оперети.

Бригинець відзначив, що багато років Київ існував як космополітичне місто, де назви вулиць були рідко прив'язані до Києва. Проте зараз завдяки фахівцям, які вже багато років працюють в комісії з питань перейменувань, ситуація потроху вирівнюється.

"І це не залежить від того, хто керує містом - Леонід Черновецький чи Олександр Попов, це залежить від професійності експертів, які жодного разу не підтримали те чи інше рішення всупереч інтересам міста тільки для того, щоб догодити владним чиновникам - включаючи президента", - зазначив Бригинець.

Він також звернувся до всіх київських закладам культури з проханням надати пропозиції про присвоєння новим вулицям імен відомих киян, які працювали на благо столиці.

Читайте також:

На батьківщині Януковича пропонують зробити центр космосу

В указі Януковича переплутали ім'я людини, яка звільнила його від судимостей

Київська мерія збираєтся перейменувати Майдан Незалежності

Львів'яни вирішили перейменувати "ганебну" вулицю Дудаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: