У Києві почав розвалюватися Будинок з химерами

На знаменитому крокодилові бажань, який знаходиться на фасаді будинку з'явилися величезні тріщини.

Знаменита пам'ятка архітектури - київський Будинок з химерами, який з 2005 року є резиденцією президента України, дав тріщину, повідомляє газета "Сегодня".

На думку начальника головного комітету з охорони культурної спадщини України Руслана Кухаренко, тріщина є наслідком численних змін температур в зимовий період.

Найсильніше постраждала скульптура крокодила біля входу в резиденцію, яка практично розкололася надвоє. Деякі скульптури у верхній частині будівлі також знаходяться в аварійному стані.

Кухаренко повідомив, що останній раз реставрація Будинку з химерами проводилася більше 7 років тому, хоча косметичний ремонт необхідно проводити приблизно раз в п'ять років. Він пообіцяв відправити лист до адміністрації президента з проханням про реставрацію культурного об'єкту.

Крокодил бажань Будинок з химерами
ProUa
Крокодил бажань постраждав найсильніше
Будинок з химерами, розташований на Банковій вулиці Києва напроти будівлі Адміністрації президента України, є пам'ятником архітектури. Він був побудований в 1901-1903 роках архітектором Владиславом Городецьким і є кубічною будівлею в стилі модерну. Будівля отримала свою назву завдяки скульптурним зображенням наземної і підводної фауни, казкових істот і атрибутів полювання, виконаним по ескізах італійського майстра Еліо Салі.

Кияни вірять: якщо серед всякої нечисті знайти на фасаді будинку крокодила, то бажання неодмінно збудеться. Відшукати його вдається не всім, оскільки він захований в самому низу.

Нагадаємо, це вже не перша визначна пам'ятка Києва, яка постраждала останнім часом.

Так 23 лютого у Києві обвалився пам’ятник засновникам міста – братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь, який розташований у парку на Дніпровській набережній.

Читайте також:

Обвалився пам’ятник засновникам Києва

У Києві встановлять пам’ятник Василю Стусу

У Кутаїсі підірвали Меморіал слави: загинули жінка і дитина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: