У Києві починають ліквідацію ЖЕКів

У Києві з нового року стартуватиме комунальна реформа. Поки що в одному районі міста проводять експеримент - ЖЕК замінить приватна компанія.

З нового року в столиці розпочнеться комунальна реформа. Поки що її оголосили лише в одному мікрорайоні - на Виноградарі, але якщо експеримент виявиться успішним, досвід поширять на весь Київ.

З 1 січня три комунальні підприємства Подільського району - "Синьоозерна", "Виноградар" та "Лісове" - перейдуть в управління приватній компанії "Жилком України" - "дочки" російської компанії. Саме вона 4 жовтня виграла конкурс в Подільській адміністрації. У Росії "Жилком" вже вісім років працює в Пітері, Іркутську і Ангарську.

"Жилком України" обіцяє, що через три місяці мешканці Виноградаря відчують різницю в обслуговуванні. "Ми збираємося інвестувати 500 тис. грн. На ці гроші одразу наведемо порядок у під'їздах, відремонтуємо вхідні двері, лавочки. Нехай мешканці відчують різницю з жекам", - говорить Андрій Дресвянський, директор "ЖілКома".

Як зазначив заступник мера Олександр Мазурчак, ця нова компанія за три місяці повинна показати - підуть реформи в Києві чи ні.

"Вони повинні підняти комунальні послуги на якісно новий рівень. Для нас це дуже важливо. І якщо проект виявиться вдалим, то ми почнемо його впроваджувати в масштабах всього міста. Хочу запевнити - ніякі комунальні тарифи з їх приходом мінятися не будуть - ні на воду, ні на тепло, ні на квартплату. "Жилком" лише розширить платні послуги, які не входять у квартплату", - наголосив він.

У свою чергу член комісії ЖКГ Київради Олександр Клюс стверджує, що одна компанія нічого не змінить.

"У нас немає необхідної законодавчої бази, навіть за ОСББ закони застаріли і їх потрібно переписувати. Одна компанія на ринку ситуацію не змінить, потрібно створювати одразу декілька, щоб була конкуренція. Тільки вона змусить знижувати плату, поліпшувати якість", - зазначив він.

За його словами, у Росії одразу зробили правильно - різко піднявши тарифи і зруйнували монополії ЖЕКів. "Поки ми не створимо ринок і не підготуємо законів - пілотний проект залишиться пілотним", - наголосив він.

Нагадаємо, уряд планує до 2015 року відмовитися від державних житлово-експлуатаційних контор.

Читайте також:

В Україні розпочались війни за комунальний бізнес

Уряд: українці платять за комунальні послуги найменше в Європі

ЖЕКи зможуть через суди "вибивати" з українців липові борги

В Україні планують до 2015 року закрити всі ЖЕКи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: