У Києві подорожчала прописка

У Києві прописка подорожчала до 500-600 доларів, в залежності в терміну її дії. Але за нею можна бути "киянином"лише там, де не вимагається перевірка по базах.

Столична прописка нині подорожчала майже вдвічі. Якщо два роки тому, до кризи, знайти бажаний штамп у паспорті "за домовленістю" коштувало близько 300-400 доларів, то зараз - 500-600 доларів. "Умільці" пояснюють це збільшенням ризиків, зростанням попиту та інфляцією.

"Мій знайомий з Кременчука знайшов у Києві роботу будівельником, керівництво вимагає реєстрацію. Ось роблю йому тимчасову за 500 доларів, хоча раніше просив 400 доларів", - розповідає Павло, який займається цим вже три роки. Його ми знайшли за оголошенням в інтернеті. Павло пояснив, що ціна залежить від тривалості реєстрації: якщо тимчасова, то дешевше.

Схема проста - по взаємовигідному договору з паспортним столом він ставить штамп про прописку, але дані нового мешканця квартири не вносяться в домову книгу. Це означає, що ви будете "киянином" лише там, де не вимагається перевірка по базах. Наприклад, голосувати чи отримати кредит по київській прописці не зможете. Зате сходити безкоштовно в поліклініку чи влаштувати дитину в дитсадок - спокійно.

Новий і романтичний спосіб - фіктивний шлюб. Ціна угоди - від 4 до 15 тис. доларів одноразово. "Подружжя живе окремо, чоловік платить "дружині"-киянці 7 тис. грн. кожен місяць, за що отримав прописку в її квартирі, але згідно з шлюбним контрактом, не має на неї майнових прав", - розповіла нам киянка Ірина Демченко.

Щоправда, юристи кажуть, що фіктивна прописка небезпечна. Будь-яка перевірка може побачити фальсифікацію, що, правда, загрожує штрафом у 51 гривню. Для легального варіанту потрібно домовитися з господарем знімною квартири. Але, як правило, люди відмовляють.

Читайте також:

Чорношкірі міліціонери перевіряють у москвичів прописку

Більше 150 українських чиновників мають фальшиві біографії

Країни ЄС відмовляють українцям у візах через підробки документів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: