У Києві повернули на місце частину пам'ятника засновникам міста

На Набережній встановили фігуру Либеді, решту фігур - Кия, Щека і Хорива - ще приводять до ладу у майстернях.

На Набережному шосе у Києві 16 квітня встановили першу відновлену фігуру пам'ятника засновникам Києва - Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь.

Так, на набережній встановили фігуру Либеді, решту фігур - Кия, Щека і Хорива - ще приводять до ладу у майстернях.

Либідь за кольором відрізняється від решти частини монумента: постать Либіді червоно-коричнева, тоді як човен, на якому вона стоїть, темно-зелений. Як запевнив начальник главку охорони пам'ятників Руслан Кухаренко, до Дня Києва монумент буде в одному кольорі.

"Ми Либідь очистили від корозії, відшліфували дуже тонким пісочком. Вона зараз виглядає так, якою була в день відкриття пам'ятника у 80-х роках. Так виглядатимуть й інші фігури, і сам човен відшліфуємо", - сказав Кухаренко.

Наступною фігурою, яку встановлять, буде фігура Кия. Кий майже готовий, і встановити відремонтовану фігуру планують вже наступного тижня.

Кухаренко пообіцяв, що весь пам'ятник відновлять до Дня Києва.

Нагадаємо, раніше влада хотіла до Дня Незалежності відлити символ Києва у бронзі, а оригінал винести у Виставковий центр.

Архітектор пам'ятника, встановленого в 1982 році, Микола Фещенко, дізнавшись про рішення відновлювати зруйнований пам'ятник, сказав, що задоволений рішенням влади.

"Коли сказали, що будуть робити копію з бронзи, я засмутився. Сказав, що це неправильно і навіть небезпечно. Бронза важка, цей постамент міг би не витримати, і пам'ятник незабаром знову б завалився. Неправда, що мідний недовговічний. В Італії багато мідних пам'ятників стоять по сто років, і нічого", - сказав Фещенко.

Крім цього, Фещенко попросив реставраторів замінити каркаси пам'ятників на більш міцні.

"Ми тоді на прохання Володимира Щербицького дуже поспішали. Але тепер потрібен міцніший каркас", - сказав архітектор.

Руслан Кухаренко, в свою чергу, сказав, що каркас обробили, і тепер корозія йому не загрожує.

Нагадаємо, Київрада на сесії 25 березня дозволила комунальному підприємству "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт" взяти кредит у розмірі чотирьох мільйонів гривень на відновлення пам'ятника.

Нагадаємо, пам'ятник засновникам Києва - Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь, що на Набережному шосе, частково обвалився ввечері, 23 лютого. Обвалилася частина човна з фігурами братів Щека і Хорива.

Читайте також:

На бронзовий пам'ятник засновникам Києва не вистачило грошей

У Києві встановлять два однакових пам'ятники засновникам міста

Обвалився пам’ятник засновникам Києва

У Києві повернули частину пам'ятника засновникам міста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: