У Києві повернули на місце частину пам'ятника засновникам міста

На Набережній встановили фігуру Либеді, решту фігур - Кия, Щека і Хорива - ще приводять до ладу у майстернях.

На Набережному шосе у Києві 16 квітня встановили першу відновлену фігуру пам'ятника засновникам Києва - Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь.

Так, на набережній встановили фігуру Либеді, решту фігур - Кия, Щека і Хорива - ще приводять до ладу у майстернях.

Либідь за кольором відрізняється від решти частини монумента: постать Либіді червоно-коричнева, тоді як човен, на якому вона стоїть, темно-зелений. Як запевнив начальник главку охорони пам'ятників Руслан Кухаренко, до Дня Києва монумент буде в одному кольорі.

"Ми Либідь очистили від корозії, відшліфували дуже тонким пісочком. Вона зараз виглядає так, якою була в день відкриття пам'ятника у 80-х роках. Так виглядатимуть й інші фігури, і сам човен відшліфуємо", - сказав Кухаренко.

Наступною фігурою, яку встановлять, буде фігура Кия. Кий майже готовий, і встановити відремонтовану фігуру планують вже наступного тижня.

Кухаренко пообіцяв, що весь пам'ятник відновлять до Дня Києва.

Нагадаємо, раніше влада хотіла до Дня Незалежності відлити символ Києва у бронзі, а оригінал винести у Виставковий центр.

Архітектор пам'ятника, встановленого в 1982 році, Микола Фещенко, дізнавшись про рішення відновлювати зруйнований пам'ятник, сказав, що задоволений рішенням влади.

"Коли сказали, що будуть робити копію з бронзи, я засмутився. Сказав, що це неправильно і навіть небезпечно. Бронза важка, цей постамент міг би не витримати, і пам'ятник незабаром знову б завалився. Неправда, що мідний недовговічний. В Італії багато мідних пам'ятників стоять по сто років, і нічого", - сказав Фещенко.

Крім цього, Фещенко попросив реставраторів замінити каркаси пам'ятників на більш міцні.

"Ми тоді на прохання Володимира Щербицького дуже поспішали. Але тепер потрібен міцніший каркас", - сказав архітектор.

Руслан Кухаренко, в свою чергу, сказав, що каркас обробили, і тепер корозія йому не загрожує.

Нагадаємо, Київрада на сесії 25 березня дозволила комунальному підприємству "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт" взяти кредит у розмірі чотирьох мільйонів гривень на відновлення пам'ятника.

Нагадаємо, пам'ятник засновникам Києва - Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь, що на Набережному шосе, частково обвалився ввечері, 23 лютого. Обвалилася частина човна з фігурами братів Щека і Хорива.

Читайте також:

На бронзовий пам'ятник засновникам Києва не вистачило грошей

У Києві встановлять два однакових пам'ятники засновникам міста

Обвалився пам’ятник засновникам Києва

ВідеоУ Києві повернули частину пам'ятника засновникам міста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: