У Києві пройшов мітинг пам'яті розстріляних у Бабиному Яру

27 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр відбулися перші розстріли німецько-фашистськими окупантами. За три роки там було страчено до 300 тис. людей.

Бабин Яр
Пам'ятник дітям, знищеним у Бабиному Ярі
У Києві пройшов мітинг пам'яті розстріляних в Бабиному Яру.

27 вересня 68-і роковини перших розстрілів в Бабиному Яру. Цього дня у 941 році було вбито більше семисот пацієнтів психіатричної лікарні імені Івана Павлова, яка знаходилася поряд з яром. Розстріли продовжували ще декілька років.

Німецько-фашистські окупанти знищували мирне населення і радянських військовополонених: євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших.

Масові розстріли у Бабиному Ярі та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації.

Зокрема, 10 січня 1942 року було страчено близько 100 матросів і командирів Дніпровського загону Пінської військової флотилії, а 18 лютого 1943 року — трьох футболістів київського "Динамо": Миколу Трусевича, Івана Кузьменка та Олексія Клименка, що дало привід для створення після війни легенди про так званий "матч смерті".

У 1941—1943 роках у Бабиному Ярі було розстріляно 621 члена ОУН і серед них відому українську поетесу Олену Телігу разом з чоловіком.

За різними підрахунками, в Бабиному Яру було убито від 70 до 300 тис. людей. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Нагадаємо, 17 вересня Київська міська рада на своєму засіданні затвердила схему розміщення готелів у Києві на період до 2020 року. За інформацією депутатів міськради, під загрозу "бетонування" потрапили, зокрема, "Бабин Яр", парки "Дружби народів", "Дубки", "Наводницький", "Березовий гай", територія біля Дендросаду, зелена зона біля проспекту Академіка Палладіна та інші.

Після того, як у вітчизняних та зарубіжних ЗМІ з`явилася інформація про можливу побудову готелю на території Бабиного Яру, київський міський голова Леонід Черновецький наклав вето на рішення Київради "Про затвердження Схеми розміщення готелів у місті Києві на період до 2020 року" в частині, що стосується готельного комплексу по вул. Мельникова, 52-54.

Читайте також:

Черновецький: готелю у "Бабиному Яру" не буде

Захисники Бабиного Яру впевнені, що Черновецький не посміє будувати там готель

Ізраїль попросить владу Києва не будувати готель в Бабиному Яру

У Бабиному Яру в Києві побудують готель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: