У Києві пропонують за тисячу грн довідку про інвалідність і вагітність

Через скорочення на держпідприємствах все популярніше стають липові довідки.

У Києві зявилися сайти, що пропонують липові довідки про вагітність та інвалідність.

Через скорочення на держпідприємствах, попит на такі документи нині величезний.

"Зараз приблизно втричі зріс попит на довідки про інвалідність і приблизно вдвічі - на вагітність. Ціни, звісно, теж підняли, адже ризикуємо", - розповіла нам оператор одного з таких сайтів (sicklist.com.ua).

Така довідка коштує тисячу гривень. Дорого тому, що виготовлення матриці для друку фальшивки - недешевий процес.

На сайті потрібно заповнити спеціальну форму, вказати ПІБ, рік народження, назву установи, яке видає (поліклініка вашого району) і куди потрібно пред'явити - місце роботи. Після цього вам висилають рахунок, на нього потрібно перевести гроші.

На разі такі документи замовляють, що уберегти себе від звільнення.

Як відомо, після постанови Кабміну чисельність держслужбовців у столиці має скоротитися на третину (КМДА, РДА, держоргани). А згідно з КЗпП, звільняти інваліда та вагітних не можна.

"Так, у нас цю тему обговорювали. Хто молодший, беруть довідку про вагітність. А що потім? Потім може бути викидень, а скорочення закінчаться. Деякі беруть по інвалідності, нічим ж не ризикують", - сказала співробітниця однієї з РДА.

В міліції розповіли, що явне використання фальшивих документів - шахрайство, яке карається штрафом у 850 грн. Тобто штраф обійдеться дешевше липової довідки. А от за підробку документів покарання - до 5 років.

Заступник начальника главку охорони здоров'я Володимир Загородній запевняє, що торгівля документами в медустановах жорстко контролюється і присікається. Правда, неофіційно говорять, що довідка від лікаря, наприклад, про вагітність, обійдеться близько 200 доларів.

Читайте також:

У 2010 році 106 тисяч українців втратили роботу

Уряд обклав податком притулки для бездомних

Українську міліцію скоротять на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: