У Києві розпочинають акцію "Свиня за кермом"

"Київзеленбуд" планує провести акцію по збереженню газонів у столиці. Припарковані на зеленій зоні авто серйозно ушкоджують верхній шар ґрунту.

КО "Київзеленбуд" знайшло новий спосіб боротися з водіями, які паркують машини на газонах - комунальники проведуть акцію "Свиня за кермом".

Про це заявив гендиректор зеленбуду Олександр Козловський.

"Ми вестимемо роз'яснювальну роботу, виписуватимемо порушникам штрафи і будемо вивішувати таблички "Свиня за кермом" на зіпсованих газонах - в місцях найбільшого скупчення порушників. Ми маємо намір серйозно взятися за цю проблему", - сказав Козловський.

Він наголосив, що припарковані на зеленій зоні авто серйозно ушкоджують верхній шар ґрунту разом з кореневою системою рослин. Для того, щоб відновити пошкодження і виростити на цьому місці трав'яний покрив, потрібно декілька місяців.

Крім того, коли автомобіль стоїть на газоні, на траву капає масло, бензин і інші автомобільні відходи, ушкоджуючи кореневу систему рослин.

"На виконання розпорядження КМДА від 16 січня 2009 року про відшкодування збитків, нанесених об'єктам благоустрою і відповідно до Методики визначення відновної вартості об'єкту благоустрою при кожному з районних комунальних підприємств по догляду за зеленими насадженнями об'єднання "Київзеленбуд" створені постійнодіючі комісії з визначення збитків, нанесених об'єктам благоустрою", повідомляє сайт зеленбуду.

Нині члени комісій почали регулярно здійснювати рейди з метою виявлення автомобілів, припаркованих на території зелених зон. При виявленні автомобіля, припаркованого на траві, представники комісії здійснюють фото-фіксацію автомобіля і складають відповідний акт обстеження об'єкту благоустрою при визначенні його відновної вартості.

За словами Козловського, за те, що водій припаркувався в зеленій зоні, він обов'язково понесе покарання - штраф за заїзд на газон складає 454 гривні, за знищення квітників - 17-51 гривню, за наїзд на зелені насадження двома колесами - 260 гривень.

Як варіант компенсації розглядається залучення порушників до відновлення пошкоджених ними зелених насаджень і до подальшого догляду за ними.
За даними "Київзеленбуду, за минулий 2009 рік було зафіксовано 7 тисяч 107 таких порушень. Комунальники висловлюють сподівання, що цього року автолюбителі будуть відповідальнішими і свідомішими, тому кількість подібних порушень зменшиться.

Читайте також:

У Києві вступили в дію нові правила паркування транспортних засобів

Українці борються з неправильно припаркованими авто

Як уберегти своє авто від неякісного пального

Залишене авто під під'їздом неможливо вберегти від крадіїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: