У Києві СБУ закрила call-центр, через який у боржників банку "Михайлівський" вимагали гроші

У приміщенні call-центру провели обшуки.

Служба безпеки України закрила у Києві call-центр, через який незаконно вимагалися гроші боржників банку "Михайлівський". Про це йдеться на офіційній сторінці СБУ.

Так, співробітники СБУ встановили, що зловмисники передали частину боргових зобов'язань "Михайлівського" іншій фінансовій структурі.

"Ділки, через підконтрольний столичний call-центр, незаконно телефонували позичальникам банку з вимогами сплатити гроші на їхнї рахунки", - йдеться у повідомленні.

У приміщенні call-центру пройшли обшуки, в результаті яких правоохоронці знайшли списки вкладників банку, базу даних боржників, близько тисячі порожніх та заповнених бланків "Банк "Михайлівський", велику кількість сімкарт, з яких здійснювалися телефонні дзвінки клієнтам.

Голова правління банку "Михайлівський" був заарештований у серпні у справі щодо розкрадання 2,3 мільярда гривень банку. В СБУ зазначили, що підозрюваний очолював комерційну структуру, створену топ-менеджментом банку для залучення грошей фізичних осіб під "привабливі" умови. Отримані гроші зловмисники спрямували на кредитування власних бізнес-проектів. Рахунки фізосіб були відкриті у банку "Михайлівський". Тож після його ліквідації фінансові втрати вкладників повинен компенсувати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розширив список вкладників "Михайлівського", яким передбачені компенсації за "згорілі" вклади, на 10626 осіб. Додаткова сума на виплати збільшилася на майже 100 млн грн – до 1 млрд 327 млн грн. Повернення грошей вкладникам відновили 4 листопада. Попередній реєстр вкладників налічував 46622 особи. Із них компенсації отримали 19,7 тисячі осіб на загальну суму 1,19 млрд грн (97% від суми загального реєстру).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: