У Києві стартує саміт Україна-ЄС

Саміт буде першим заходом високого рівня за участю ЄС після набуття чинності Лісабонського договору (1 грудня).

Сьогодні у Києві відбудеться саміт Україна-ЄС, під час якого буде обговорено широкий спектр питань взаємодії нашої країни з Євросоюзом у контексті перспектив повномасштабної інтеграції України до ЄС.

Як повідомляє офіційний сайт президента, важливою рисою цьогорічного саміту є те, що це буде перший захід високого рівня за участю ЄС після набуття чинності Лісабонського договору (1 грудня).

Порядок денний саміту зокрема включатиме питання взаємодії України і ЄС у подоланні глобальних викликів, таких як світова фінансово-економічна криза, енергетична безпека, зміна клімату.

Сторони обговорять переговорний процес щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Також будуть обговорені питання співробітництва у сфері спільної зовнішньої і безпекової політики, торговельно-економічна співпраця, включаючи переговори про створення зони вільної торгівлі.

На сьогодні найбільш актуальним питанням порядку денного відносин Україна-ЄС є опрацювання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом на заміну чинної Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом.

За інформацією прес-служби МЗС, Євросоюз має зустрічі у форматі самітів лише з обмеженим колом країн-партнерів, серед яких провідні країни світу таки як США, Китай, Росія, Японія, Бразилія, Індія.

Європейський Союз на саміті представлятиме головуючий у ЄС прем’єр-міністр Швеції Фредрік Райнфельдт, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, комісар ЄС з питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.

Українську делегацію очолює президент Віктор Ющенко.

Читайте також:

МЗС: Євросоюз готовий підписати угоду про асоціацію з Україною

ЄС розвіяв мрії України про безвізовий режим

Європа: Україна дуже корумпована, і ситуація весь час погіршується

МЗС: Україна може подати заявку на вступ у Євросоюз будь-якої миті

ВідеоУ Києві стартує саміт Україна-ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: