У Києві стати депутатом можна за 50 тисяч доларів

На минулих виборах до райрад ціна за місце була в 2-3 рази нижче. Нинішнє підвищення цін пов'язане з посиленням умов для кандидатів.

У Києві перед початком передвиборної кампанії, до якої залишився місяць, вже почалася торгівля за місця у списках у райради.

Як розповів екс-депутат райради, який цього року просився в одну з відомих партій, у нього зажадали близько 50 тисяч доларів. В області розцінки значно вищі - 200-300 тисяч доларів, адже там є доступ до ласої землі. Але ці ціни, звичайно, не зрівняються з таксою за місце в списку на виборах у Київраду, яка голосує за землевідведення. Тут ціна досягає близько 1 млн доларів (у Верховну раду - більше 2 млн доларів).

Але Київраду обиратимуть лише в 2012 році, а тому бізнесмени вирішили почати з районних рад. На минулих виборах до райрад ціна за місце була в 2-3 рази нижче. Нинішнє підвищення цін пов'язане з посиленням умов для кандидатів, яких тепер можуть висувати тільки партії (а не блоки, як було раніше), чиї районні парторганізації зареєстровані не пізніше, ніж за рік до виборів.

"Я шукав партію з п'ятірки найбільш прохідних", - розповів екс-депутат райради Києва Олександр. За його словами, у штабі особливих критеріїв до кандидатів не пред'являли. "Я хвилювався, що там не сподобається моя колишня партійність. Але це було не важливо. Не збентежила штабістів і моя робота у виконавчій владі, в якій я у свій час працював. Хоча там декларують, що братимуть у кандидати простих людей з хорошою програмою", - розповів він.

За словами Олександра, йому запропонували заплатити 50 тисяч доларів за місце на початку списку. "Хтось платить і 25 тисяч доларів, але цілком може не потрапити. Гроші, якщо не пройдеш, не повертають. Мене попередили одразу. Проте мені така ціна здалася завищеною, адже район, який мене цікавив, мені не гарантували", - розповів Олександр.

За його словами, він за меншу суму купив собі вище місце в списку іншої партії в "потрібний" район. "Щоправда, вона менш рейтингова в Києві", - зізнався співрозмовник. За його словами, потрапити в список можна тільки через керівника районної або міської організації партії. Просто так прийти до нього на прийом не можна. Лише через знайомих, яким би партійні керівники довіряли.

Популярними в Києві вважаються "Батьківщина" Тимошенко, Блок Кличка (піде як "УДАР"), Партія регіонів, "Сильна Україна" Тігіпка. Котирується Блок Черновецкого, проте поки команда мера не заявила, під брендом якої партії піде в райони.

Читайте також:

Заробітки на виборах: 5 тисяч по оголошенню, 15 тисяч - по знайомству

На місцевих виборах прогнозують низьку явку

Військовим і ув'язненим заборонили голосувати на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: