У Києві суд викликав на засідання полоненого бойовиками "ДНР" вченого Ігоря Козловського

Дата публікації
Перегляди
932
У Києві суд викликав на засідання полоненого бойовиками "ДНР" вченого Ігоря Козловського

Родина вченого намагається встановити опікунство над його сином-інвалідом.

У Солом’янському районному суді Києва суддя викликала на засідання вченого Ігоря Козловського, який перебуває в полоні так званої "ДНР" – така інформація активно шириться соцмережами, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Дружина науковця Валентина розповідає – намагається стати синові-інвалідові опікуном, щоби представляти його інтереси та отримувати за нього пенсію. Зараз опікун лише один - це її чоловік, який із січня 2016 року в полоні. Його схопили в окупованому Донецьку, в якому 63-річний учений лишився, щоби доглядати за хворим сином.

Солом'янський суд викликав на засідання полоненого в ДНР Ігоря Козловського

Солом'янський суд викликав на засідання полоненого в ДНР Ігоря Козловського

Бойовики провели обшуки в квартирі і так звана "влада ДНР" заявила, що нібито у вченого серед книжок знайшли дві бойові гранати. Чоловіка звинуватили у шпигунстві на користь України. Фейковий "військовий трибунал ДНР" майже на три роки засудив  Ігоря Анатолійовича. Увесь цей час його син фізично позбавлений законного опікуна. А ще – пенсії.

Пані Валентина називає тяжкий діагноз 37-річного сина: "Синдром Дауна. Він інвалід з народження. А потім у нього ще травма хребта. Перша група. Але ми якось справлялися весь час, а тепер ще такі обставини".

Родина розповідає: зібрали необхідні довідки - серед них і від СБУ - про те, що Ігор Козловський заручник, та звернулися до суду у серпні цього року. Почуте на засіданні приголомшило.

"Суддя сказала, що вона не може продовжувати розгляд справи за відсутності основного опікуна і вона буде звертатися з повісткою за місцем його реєстрації в Донецьку.  І відклала справу на березень 2018. Абсурд", - розповідає син Ігоря Козловського Олександр.

Офіційно суд відповідає: перед законом усі рівні, і не важливо де перебуває людина  - її прав не можна порушувати. А ще кажуть, що інформація, що шириться соцмережами, не відповідає дійсності.

"Такого рішення суддя під час судового засідання не приймала. Вирішено лише питання повідомлення зацікавленої особи про те, що розглядається така справа, який є на сьогоднішній день Козловський. Де б ця людина не знаходилась", - розповідає спікер Солом’янського суду Марія Зелінська.

Адвокат розповідає – суд нічого не порушив. Велику перерву між засіданнями пояснює завантаженістю. Та говорить про відповідальність працівників соціальної галузі.

"За своїми посадовими обов’язками вони мають пояснювати людям, які нічого не тямлять у юриспруденції, що відбувається і як їм діяти", - каже адвокат Сергій Топчій.

У Солом’янському управлінні праці та соцзахисту кажуть: усе, що залежало від них, вони вже зробили. Та додають - виплати родина отримує.

"Сім’я отримує виплати, як внутрішньо переміщена особа в тому числі, з урахуванням суми, як людині з інвалідністю. Загальна сума 2668. Це повна сума виплати на внутрішньо переміщену особу на пенсіонера і інваліда першої групи", - розповідає заступник начальника управління Наталія Тарасенко.

Родина Козловських сподівається, що суд зможе в законний спосіб перенести засідання на більш ранній термін і син Ігоря Козловського матиме опікуна поруч із собою. Поки батько в полоні - хоча би матір.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська