У Києві судять сина депутата, який обіцяв продати волонтерам авто для фронту і втік з грошима

У Києві судять сина депутата, який обіцяв продати волонтерам авто для фронту і втік з грошима

Судова тяганина триває два роки, підозрюваний весь цей час перебуває у СІЗО.

Два роки триває судова тяганина між волонтерами та шахраєм. Одні хотіли придбати автівки на фронт, тоді як син обласного депутата мріяв непогано заробити. Він обіцяв шалені знижки на нові автівки, брав гроші наперед і зникав. Потерпілих - два десятки, йдеться у сюжеті "Спецкор" на 2+2.

Біля входу у Шевченківський суд столиці напередодні чатували учасники бойових дій. Вони прийшли підтримати волонтерку, яку ошукав син депутата та чиновника Андрій Швидкий. Він у 2017 році буцімто розпродавав автопарк одного з міністерств. Кілька машин волонтери хотіли придбати для фронту. Чоловік отримав гроші і зник.

"Нарешті я буду давати свідчення. Це важливо, щоб суд почув слова постраждалої людини в цій справі", - каже потерпіла волонтерка Надія Васіна.

Окрім волонтерки Надії, за даними слідства, Швидкий ошукав ще десятьох покупців. І привласнив три мільйони гривень. Судова тяганина триває понад два роки. Суддів неодноразово змінювали і розгляд справи кілька разів розпочинали з нуля. Проте Надія ще сподівається повернути гроші, які збирала на допомогу фронту.

Два роки без вироку: судова тяганина між волонтерами та шахраєм

Два роки без вироку: судова тяганина між волонтерами та шахраєм

"Справа дуже затягнута і тільки зараз прийшов той момент, коли я можу виступити - ось за два роки. Вимагаємо, дуже просто, - щоб Швидкой сів за ґрати. Офіційно вже, не просто в СІЗО, а в тюрму і повернув усім потерпілим кошти", - розповідає Васіна.

Напередодні заслухали покази декількох потерпілих. Їхні адвокати стверджують - вирок буде не раніше, ніж через рік. А обвинувачений, замість десяти, може отримати шість років за ґратами. Адже він в СІЗО вже два роки, які за законом Савченко подвоюються.

"Оптимістичні прогнози від 6 місяців до року вироку. З урахуванням того, що потерпілих більше двох десятків, то прогнози такі, що буде термін близький до максимального", - коментує адвокат Кирило Козак.

Наступне засідання заплановане на початок липня. Тоді Андрію Швидкому вкотре переобиратимуть термін тримання під вартою. Учасники бойових дій обіцяють слідкувати за перебігом справи.

Нагадаємо, у Києві повідомлено про підозру чоловіку, який шахрайським шляхом намагався заволодіти 25 000 доларів США за сприяння у призначенні на керівну посаду в Національний банк України. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6094
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація