У Києві тепер є вулиця Мазепи

Вулицю Січневого повстання у Печерському районі Києва рішенням Київради перейменовано на вулицю Івана Мазепи.

Вулиця Січневого повстання
УНІАН
Перейменування вулиці викликало чимало дискусій як серед фахівців, так і серед політиків.
Вулицю Січневого повстання у Печерському районі Києва рішенням Київради перейменовано на вулицю Івана Мазепи. Як передає УНІАН, за відповідне рішення проголосували 71 з 96 присутніх депутатів Київради. Проти був лише один.

Рішення вчора було ухвалено з метою вшанування пам’яті одного з найвидатніших гетьманів України та враховуючи рішення Київради від 20.11.1997 "Про повернення деяких історичних назв та перейменування на відзнаку 80-річчя пам’ятних подій української революції 1917-1920 років».

Депутати доручили Київській міськдержадміністрації вжити необхідних організаційно-правових заходів на виконання прийнятого рішення.

На брифінгу перед початком засідання сесії секретар Київради Олесь Довгий наголосив, що це перейменування є дуже важливим в історичному сенсі, оскільки Іван Мазепа має безпосереднє відношення до перейменованої вулиці. Зокрема, за його даними, Вознесенська церква та жіночий монастир, які тут розташовані, зведено за кошти Івана Мазепи, крім того, його ж коштом збудовано кам’яний мур Києво-Печерської Лаври та проведено низку будівельних робіт на її території. На переконання секретаря Київради, таке перейменування та повернення історичної назви вулиці не спричинить дискомфорту мешканців будинків, які проживають на цій вулиці.

Як зауважено в проекті рішення, видатний український гетьман, який керував Україною більш ніж 20 років, “віддав багато сил та коштів на відродження гетьманської України”. “Його державні справи виявились надзвичайно сучасними та модерними, гідними наслідування," – йдеться в проекті рішення.

Перейменування вулиці, згідно з проектом рішення, не потребує додаткових фінансових витрат.

ВідеоПерейменування вулиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: