У Києві тіла покійників збираються перетворювати на компост

Через дефіцит місць на кладовищах науковці пропонують тіла померлих людей перетворювати на компост. Цей метод в 5-6 разів дешевший за звичайну кремацію і більш екологічний.

Київ може стати першим місцем на планеті, де тіла померлих людей будуть перетворювати на компост. Новий метод поховання називається кріогенна кремація.

Згідно з методом, запропонованому українськими вченими, замість традиційного спалювання тіло заморожують при низьких температурах і розбивають ультразвуком в дрібний порошок. Метод в 5-6 разів дешевший за звичайну кремацію і більш екологічний. Насамперед - через дефіцит місць на кладовищах.

Труну з тілом покійного заморожують у рідкому азоті при температурі -196°С. Труп стає крихким як скло. Після ультразвукового удару тіло розсипається на дрібний порошок. Перероблену масу висушують і отримують 15-20 кілограмів мінеральних солей та органічних речовин. Суміш кладуть в картопляну чи кукурудзяну урну і закопують в землю.

За півроку рештки померлого перетворюється на компост. На такій могилі, замість хреста, пропонують висадити квіти чи дерево.

Українські розробники кріогенної кремації підрахували, що перетворення тіла на порошок у 6-7 разів дешевше за спалювання, оскільки газ завжди буде дорожчим за азот.

До того ж, нинішні крематорії викидають в повітря небезпечні сполуки, серед них - діоксини та випари ртуті.

Ще 8 років тому київські науковці провели вдалі експерименти на тваринах. У 2004 році Київрада дозволила запровадити новий метод кремації в столиці, проте грошей на реалізацію проекту не дала. Для його старту потрібно 800 тисяч гривень.

Тим часом ініціативу перехопили шведи і цього року місцевий крематорій перепрофілюють в так званий проматорій.

Читайте також:

У Києві подешевшали похорон і послуги крематорію

У Маріуполі пенсіонери віддають свої квартири в обмін на безкоштовні похорони

У Києві відмінили пакетне надання ритуальних послуг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: