У Києві дівчину відмовилися прийняти на роботу через українську мову

У кав’ярні у центрі Києва дівчині пояснили, що хозяїн закладу, вірменин, звик спілкуватись російською і україномовну офіціантку не зрозуміє.

 Киянці Олені Вороновій, яка влаштовувалася до однієї зі столичних кав’ярень офіціанткою, поставили вимогу розмовляти тільки російською мовою.  Про це повідомив Всеукраїнський громадський рух "Не будь байдужим!".

За словами дівчини, вона намагалася влаштуватись на роботу офіціанткою до кав’ярні у центрі Києва. Заповнла російською мовою анкету-резюме та поспілкувалась (теж російською) з керівником закладу.

Невдовзі після цього дівчина Олена передзвонила у кав’ярню, щоб остаточно підтвердити своє працевлаштування. По телефону дівчина говорила українською, при цьому зазначила, що українською мовою хоче розмовляти і на роботі.

У відповідь дівчина почула вимогу перейти на російську, якщо вона дійсно має намір працювати в цьому закладі. Зокрема, керівник закладу здивувалася, навіщо їй "ця мова".

Вона також повідомила, що власник кав’ярні, вірменин за національністю, звик спілкуватись російською, а отже, україномовну офіціантку не зрозуміє і "не витримає".

Дівчині, таким чином, поставили вимогу вимогу розмовляти на роботі російською, якою, за її словами, дівчина володіє "цілком добре". Олена відмовилась.

"Заради справедливості слід зауважити, що керівник не лаяла і не ображала мене", – зазначила дівчина.

Олена, українка за національністю, виросла в російськомовній родині на півдні Одещини. У дев’ятнадцятирічному віці, після подорожі до Прикарпаття, дівчина перейшла на українську мову спілкування.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося про випадок, коли представник Генпрокуратури відмовився говорити з Юлією Тимошенко, яка приходила на допит, українською.

Зазначимо, днями лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що російською розмовляють більше 50 відсотків людей в Україні.

Читайте також:

Росію попросили активніше зміцнювати російську мову в Україні

Табачник розповів про переваги російської мови

Вітренко заступилася за одеського даїшника, який не любить "тєлячью мову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: