У Києві від квартирних афер постраждали 5 тисяч людей

За даними експертів, в експлуатацію в столиці вводиться в середньому 20% усіх новобудов, тоді як мешканці міста вкладають в нове житло суттєво більші кошти.

У Києві кількість людей, ошуканих унаслідок афер в сфері інвестування житла, становить близько 5 тисяч. Про це заявив директор із маркетингу консалтингової компанії SV Development Володимир Степенко.

За його словами, обсяг введення в експлуатацію квартир у київських новобудовах в середньому становить 18-22% (від 1 до 300 квартир).

"У 2009 році 120 компаній, що працювали на будівельному ринку Києва, відмовилися від реалізації своїх проектів або відклали будівництво до кращих часів, майже 30 будівельних фірм офіційно оголосили про своє банкрутство. Більшість навіть не почали будівництво", - розповів Степенко.

У той же час, він упевнений, що реальні масштаби афер на столичному ринку новобудов можна буде оцінити не раніше 2011 року, оскільки законодавство дає забудовникам право затримувати введення об'єкта в експлуатацію на 18 місяців.

Крім того, відомо, що через економічну кризу в Києві вже законсервовано будівництво житла на території приблизно 4 мільйонів квадратних метрів.

Нагадаємо, з 11 лютого 2010 року в Печерському районному суді Києва проходять слухання кримінальної справи Волконського (Шахова) - організатора афери "Еліта-Центр", однієї з найбільших афер на столичному ринку нерухомості.

Цю аферу було розкрито на початку 2006 року. З'ясувалося, що група компаній "Еліта-Центр" продавала квартири в будинках, які так і не почали будувати. Крім того, деякі квартири були продані по кілька разів.

В результаті постраждали понад 1,5 тисячі інвесторів, збитки яких оцінюються приблизно в 400 мільйонів гривень.

Читайте також:

"Барс" вигнав жертв афери "Еліта-Центру" з-під вікон Ющенка

Справу афериста Флетчера в Україні продовжили його учні

Чеських дипломатів спіймали на афері з візами для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: