Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві відкрили благодійну виставку на підтримку полонених українських моряків

Виручені кошти передадуть в фонд на їхню підтримку.

Виставку картин із назвою "Повернення додому" відкрили волонтери й рідні 24 моряків, яких взяла в полон Росія біля Керченської протоки.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На кожній картині - буксир "Яни Капу" і катери - "Нікополь" і "Бердянськ". Писали їх професійні художники і аматори з усієї країни.

ВідеоУ столичному музеї відкрилась благодійна виставка на підтримку військовополонених моряків

"Повернення додому". Виставку картин із такою назвою відкрили волонтери й рідні 24 моряків, яких майже три місяці тому взяла в полон Росія. На кожній картині буксир "Яни Капу" і катери "Нікополь" та "Бердянськ". Писали їх художники і просто небайдужі українці з усієї країни. Що в них вийшло – далі у сюжеті.

У столичному музеї відкрилась благодійна виставка на підтримку військовополонених моряків

Два чорних кораблі і один синьо-жовтий, бо на ньому пливе брат. Так семирічна Габріела Ейдер - сестра військовополоненого Андрія Ейдера - пояснює свій малюнок. Його дівчина писала олійною крейдою. Зізнається, вийшло не одразу.

"Три рази старалась малювати красиво і на четвертий раз у мене отака красива картина", - розповідає вона.

Без двох днів три місяці в полоні в московському СІЗО "Лефортове" перебувають 24 українські моряки. Наприкінці листопада вони намагалися пройти з Одеси до Маріуполя. Через Керченську протоку біля анексованого Криму росіяни їх не пропустили. Два катери і буксир повернули назад. Але російські кораблі їх наздогнали, таранили буксир, стріляли по катеру "Бердянськ", поранивши трьох хлопців, і зрештою взяли їх у полон.

Сьогодні - на відкриття виставки, що триватиме до наступної п’ятниці, приїхали рідні майже всіх хлопців. Кажуть, від моменту полону дітей і чоловіків усі перезнайомились і стали друзями. На виставку вони запросили ветеранів війни на Донбасі та відомих артистів.

Акторка Римма Зюбіна сьогодні змінила професію. На виставці вона продає листівки із зображенням кораблів. Каже, працює на громадських засадах.

Політики, омбудсмен і навіть один із російських адвокатів, що захищає військовополонених моряків, сьогодні вкотре наголосили: звільнення хлопців справа важка, адже залежить лише від Путіна.

"Я ґрунтуюся тільки на тому досвіді п'ятирічного захоплення російською владою заручників. Ось всі звільнення, які були - це менше 10 осіб за п'ять років. Вони були обумовлені тільки ухваленням рішення Путіним. Кремлем", - підкреслив адвокат Микола Полозов.

Виставка - благодійна. Частину картин тут просто продали з аукціону. Гроші віддадуть у фонд, із якого морякам у слідчий ізолятор купують усе необхідне. Інші полотна подарували рідним військовополонених.

"Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь". Майже на кожній картині кораблі зображені в шторм, але є й такі, де погода гарна. Як, наприклад, на цій - сонце і тризуб - як символ того, що все буде добре і хлопці повернуться додому.

Мар’яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції