Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві відкриють моторошну виставку про українців у концтаборах нацистів

Українців утримували в 26 концтаборах та їхніх філіях.

У Києві на Хрещатику 8 травня о 12:00 відриється виставка "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори".

Відвідувачі зможуть більше дізнатися про українство у концтаборах Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Равенсбрюк тощо.

Багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, навіть у здавалось безнадійних умовах наважувалися на втечі, бунти й повстання, готові були пройти пішки тисячі кілометрів, аби повернутися до України.

“В цій виставці — про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі, віри і любові. Про перемогу надії. Про тріумф людини”, — зазначив Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті.

Організаторами виступили Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", галузевий державний архів СБУ. Медіа-партнером заходу серед інших є ТСН.ua

Після Другої світової війни Ліга українських політичних в’язнів з’ясувала, що українці були в 26 концтаборах та їхніх філіях. За приблизними оцінками Ліги, в Бухенвальді на 1942 рік з-поміж 15 тис. громадян СРСР ("росіян") 5 тис. були українцями. На початку 1943 року українці складали 15% бранців Майданека. У таборі Флоссенбюрг українців налічувалося чверть від ув’язнених "поляків" і не менше половини від "росіян". Історики говорять про близько 110 тис. вихідців з України, яких депортували до концтабору Аушвіц: 15 тис. червоноармійців, 95 тис. євреїв із Закарпаття і близько 600 членів ОУН.

ВідеоУ Житомирі прощалися з останнім в Україні колишнім в’язнем концтабору "Майданек"

Залиште свій коментар

Вибір редакції