У Києві відзначили 80-річчя Єльцина: Кучма жартував, Кравчук скаржився на репресії

У п'ятницю в Будинку прийомів уряду відбувся урочистий вечір посольства Росії в Україні, присвячений 80-річчю Бориса Єльцина.

Прийом у Зурабова_7
УНІАН
Кучма з вдовою Єльцина
У п'ятницю в Будинку прийомів уряду відбувся урочистий вечір посольства Росії в Україні, присвячений 80-річчю Бориса Єльцина. Розмова про роль першого президента Росії в історії проходила у присутності членів його сім'ї - вдови Наїна Єльцина і дочки Тетяни Юмашева.

На прийомі були екс-президенти України. Під час виступу Леонід Кучма жартував, дивуючи присутніх витримкою, а от Леонід Кравчук згадав репресії і Голодомор, - пише Комерсант-Украина.

Меморіальні заходи на честь 80-річчя з дня народження Бориса Єльцина почалися в п'ятницю вдень з відкриття в Парламентській бібліотеці присвяченої йому виставки. Увечері ж у Будинку прийомів уряду проходив тематичний прийом посольства Росії, гості якого вщерть заповнили тісний особняк на Грушевського. Цього разу у посла РФ Михайла Зурабова гостювали вдова ювіляра Наїна Єльцина і його дочка, керівник Фонду першого президента Росії Бориса Єльцина Тетяна Юмашева з чоловіком. Крім них, у російську делегацію увійшли перший і єдиний державний секретар РРФСР Геннадій Бурбуліс, а також голова партії "Білоруська соціал-демократична громада" Станіслав Шушкевич, який свого часу поставив підпис під Біловезькими угодами.

Український гостьовій пул очолив перший президент Леонід Кравчук. До 20.00 в Будинок прийомів прибув другий президент України Леонід Кучма. Кучму, супроводжували дружина Людмила, а також дочка - голова правління фонду "АНТИСНІД" Олена Пінчук з чоловіком, власником корпорації EastOne Віктором Пінчуком.

Після раунду обіймів гостей запросили до зали і посадили дискутувати, а в якості епіграфа актор Московського ТЮГу Валерій Баринов прочитав уривок з мемуарів Бориса Єльцина, який завершувалося авторської реплікою "Скільки ж можна було робити вигляд, що ми один без одного проживемо?".

Під час дискусії Леонід Кравчук згадав не лише подробиці своїх розмов з Борисом Єльциним напередодні підписання Біловезьких угод, але і набагато більш ранні історичні події - голодомор, репресії і заборону Української греко-католицької церкви. З цього приводу модератор дискусії, колишній міністр культури Росії меланхолійно зауважив, що "у кожного своє болить".

Найбільш бадьорим був виступ Леоніда Кучми, який розповів, як Борис Єльцин любив Україну, свою дружину і свою країну, а також в черговий раз пояснив, за що Захід любить Росію: "Подивіться на карту - тільки не політичну, а геологічну". "Мені ось дружина показує, що пора закінчувати, а я звик дружину слухати", - закінчив свою промову Кучма, а гості в залі і на що пішла за дискусією банкеті пошепки відзначали: "Хороша у нього витримка!"

Нагадаємо, 21 березня стало відомо, що проти другого президента України порушено кримінальну справу, а також видано заборону про невиїзд. Його підозрюють у співучасті у вбивстві. Зокрема, Кучма підозрюється в перевищенні повноважень і дачі указів відповідним службам, які і призвели до смерті Гонгадзе.

ЧИтайте також:

Кравчук: Кучма не знав, що слова "заткніть рота Гонгадзе" підлеглі сприймуть, як вказівку до дії

Литвина здивувало порушення кримінальної справи проти Кучми

Тимошенко "відкрила секрет": зі справи проти Кучми буде пшик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: