У Києві виник дефіцит масок і ліків проти грипу

Маски підскочили у ціні - ще вчора її можна було придбати за 75 копійок, сьогодні вона коштує 2,5 грн. В аптеках, де маски ще залишилася, діє обмеження на продаж в одні руки.

У Києві не вистачає ліків проти простудних захворювань і масок напередодні епідемії грипу. З самого ранку 30 жовтня противірусні препарати і маски на обличчя стали справжнім дефіцитом.

Маски підскочили у ціні - ще вчора її можна було придбати за 75 копійок, сьогодні вона коштує 2,5 грн. В аптеках, де маски ще залишилася, діє обмеження на продаж в одні руки.

Паніки немає, втім відчувається напруження - люди під аптеками незадоволені. Ліки купують для профілактики і про запас.

Оксолінова мазь закінчилася першою. Противірусні препарати ще можна знайти в заводських аптеках. Але й тут – ліки проти грипу відпускають не більше п’яти упаковок в одні руки. На одному з найбільших підприємств країни заспокоюють - препарати виробляють у цілодобовому режимі. Одну партію як гуманітарну допомогу уже відправили в Західну Україну.

Забезпечити киян марлевими пов’язками – обіцяє столична влада. Зараз на складах – триста тисяч пов’язок. Їх постійно розвозять по аптеках, але через ажіотаж люди розкуповують пов’язки за лічені години. У міськадміністрації запевняють, 2 листопада дефіциту не буде.

"Зараз у нас постійно приходять машини на склад з противірусними препаратами, бо тримісячний запас ліків уже зканчився", розповіла Лариса Желєзньова, генеральний директор мережі комунальних аптек.

В уряді запевняють - у країні достатньо препаратів, щоби захистити українців від віруса грипу. Фармакологічні компанії у заявах обережніші. Ніхто з них не очікував сьогоднішнього ажіотажу, от і виник дефіцит.

Нові партії ліків українського виробництва потраплять в аптеки вже найближчими днями, імпортні дещо згодом – через 3-4 дні. Саме стільки часу треба, щоб провести митне оформлення.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України оголосило про початок епідемії каліфорнійського грипу A/H1N1 в країні.

За останніми офіційними даними, від свинячого грипу в Україні померли чотири людини, в 11 осіб цей діагноз підтверджено, а ще тисяча хворих - під підозрою.

Кабінет міністрів ввів заборону на проведення масових заходів по всій Україні у зв'язку із загрозою епідемії свинячого грипу. Перенесені всі заходи в рамках передвиборчої кампанії, в тому числі презентація передвиборчої програми Віктора Ющенка, планувалася на 1 листопада.

У всіх навчальних закладах країни оголошені тритижневі канікули. На території дев'яти західних областей України вводиться карантин (Івано-Франківській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській).

Читайте також:

Кількість померлих від епідемії грипу на Львівщині збільшилася до 14 людей

Росія допоможе Україні в боротьбі зі свинячим грипом

Кількість хворих на свинячий грип у світі перевищила 440 тисяч осіб

 

ВідеоВ аптеках спостерігаються черги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: