У Києві встановлять два однакових пам'ятники засновникам міста

У столиці встановлять два однакових пам'ятники засновникам Києва – на Набережній та в Експоцентрі. Старий відремонтують до Дня міста, а до Дня Незалежності віділлють новий.

Пам'ятник засновникам Києва
Газета.ua
Зараз фігури засновникам Києва чекають своєї черги у майстерні
У Києві незабаром буде два однакових пам’ятника засновникам столиці.

За рішенням президента кияни повинні відсвяткувати День міста (його відзначають в останні вихідні травня) біля улюбленого монумента. Але міська влада, як відомо, вирішила відливати повністю новий пам'ятник, а тому планували його закінчити не раніше Дня Незалежності.

"Зараз будемо терміново латати старий пам'ятник, бігаємо вже в гарячці. Щосили трудяться формувальники, які мають зняти мірку з існуючих фігур. Потім приступимо до роботи разом з карбувальниками", - розповів Стефан Загайкевич, один зі скульпторів, якому довірили відновлювати туру.

"Найбільше возитися доведеться з лучником - у нього при падінні розірвало підлозі мантії. Правда, не думаю, що латаних пам'ятник довго простоїть ", - сказав скульптор.

У результаті вирішено, що до Дня Києва полагодять і встановлять старий пам'ятник на Набережній, на колишньому місці. А коли дороблять новий, старий відвезуть до Національного експоцентру України, що на проспекті Глушкова.

Проте, коли це буде здійснено, невідомо. Зараз роботи над новим пам’ятником припинені. "Нам головне - встигнути полагодити братів до Дня Києва ", - розповів Загайкевич.

Нагадаємо, 23 лютого у Києві обвалився пам’ятник засновникам міста – братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь, який розташований у парку на Дніпровській набережній.

Читайте також:

Пам'ятник засновникам Києва переллють у бронзі

Влада демонтувала усі фігури пам'ятника засновникам Києва і скинула їх купою в сніг

Обвалився пам’ятник засновникам Києва 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: