У Києві введуть обов'язковий медогляд школярів

З початку нового навчального року в усіх школах Києва пройдуть обов'язкові медогляди. Прокуратура встановила, що у школах псується стан здоров'я половини учнів.

Київська прокуратура зобов'язала органи місцевої влади міста в новому навчальному році організувати та провести обов'язкові медичні огляди всіх учнів столичних шкіл.

Як повідомила прес-служба прокуратури, відповідне рішення було ухвалене за результатами перевірки.

Зокрема, під час перевірки з'ясувалося, що за період навчання у школі стан здоров'я дітей погіршується. Так, при вступі до школи проблеми зі здоров'ям мають 10-20% учнів, а вже наприкінці початкової школи - до 50-60%.

Єдиним способом виявлення захворювань в учнів та попередження їх хронічності є проведення щорічних медичних оглядів, що передбачено законом.

Разом із тим, перевірка встановила, що Київська міська державна адміністрація, районні держадміністрації, заклади освіти та охорони здоров'я всупереч вимогам закону не забезпечили проходження обов'язкових медоглядів всіма учнями шкіл Києва.

У навчальних закладах столиці оглядами охоплено лише 20-40% дітей. Школи разом із поліклініками міста організовують медогляди переважно учнів 5, 9 та 11 класів, учні інших класів позбавлені такої можливості.

Як повідомили у прокуратурі, відсутність медичного моніторингу за станом здоров'я дітей у молодших класах унеможливлює своєчасне встановлення діагнозів та проведення відповідної корекції їхнього здоров'я.

За результатами перевірки органами прокуратури в сфері охорони життя і здоров'я дітей було внесено 10 документів прокурорського реагування.

Всього протягом поточного року органами прокуратури Києва на захист прав дітей в цій сфері порушено 14 кримінальних справ, внесено 31 документ прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 80 посадових осіб.

Нагадаємо, протягом минулого року в школах різних міст України через вчасно не виявлені проблеми зі здоров'ям кілька разів помирали учні. Зокрема, у листопаді 2008 року в Запоріжжі померла 12-річна учениця 7 класу однієї з місцевих гімназій.

Дівчина померла на репетиції, на яку залишилася після уроків. Причиною смерті стала раптова зупинка серця.

Того ж місяця школяр помер на уроці фізкультури у Львівській області.

Крім того, випадки смертей школярів на уроках були зафіксовані у жовтні минулого року в Чернівецькій і Запорізькій областях.

Читайте також:

У Криму учень приніс до школи гранату

У Севастополі не вистачає шкіл для всіх бажаючих вчитися українською

Мера Львова просять не закривати російську школу

В київських школах запроваджують ранкову гімнастику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: