У Києві вводять плату за стоянку таксі

Київська міська адміністрація пропонує обладнати спеціальні стоянки для таксі. Тарифи за користування ними залежатимуть від "пріоритетності зони".

Київська влада має намір ввести плату за стоянку таксі. Про це йдеться у відповідному розпорядженні КМДА.

Згідно з документом, в різних районах міста мають бути обладнання спеціальні стоянки, тарифи на користування якими залежатимуть від їх місцерозташування.

Крім того, КМДА має намір обмежити кількість таксі. Головному управлінню транспорту столиці доручено визначити нормативну кількість автомобілів таксі та стоянок для них. Після цього управління має визначити місця стоянок, розробити вимоги з їх обладнання, порядок надання перевізникам стоянок, правила і форму договору про їх використання.

За користування стоянками передбачається стягувати плату, розміри якої ще не встановлені. Тарифи залежатимуть від "пріоритетності зони", де будуть розташовані стоянки, а також витрат на їх утримання.

Для вивчення діяльності таксі в Києві розпорядженням міськадміністрації створена робоча група, яку очолив перший заступник голови КМДА Євгеній Червоненко. Появу цих документів Червоненко пояснив "необхідністю упорядкувати ринок таксі".

"У цьому немає нічого екстраординарного, оскільки наш ринок абсолютно махновский. Він не гарантує ні безпеки руху, ні дотримання тарифів. Наприклад, часто ви платите не за лічильником, а ту суму, яку вам називає таксист", - розповів він.

На переконання Червоненка, введення платних стоянок таксі і квотування кількості машин - перший крок у справі регулювання ринку.

Зі свого боку, голова профспілки таксистів України Василь Попік згоден з введенням плати за користування стоянками таксі, якщо "такі будуть надані".

В той же час, за його словами, профспілка ніколи не погодиться на введення диференційованої оплати і обмеження кількості машин.

"Якщо ввести диференційований тариф, таксист з Троєщини, наприклад, не погоджуватиметься везти людей на Хрещатик. Йому потрібно буде платити дуже багато грошей за стоянку. Крім того, якщо держава почне регулювати, скільки автомобілів таксі мають працювати на вулицях Києва, одразу зачнеться корупція", - впевнений Попік.

Нагадаємо, раніше КМДА заявляла про бажання створити комунальну службу таксі.

З Нового року в українській столиці зросли тарифи на паркування автомобілів. Відтепер година стоянки в першій зоні коштуватиме 10 грн., в другій – 7 грн., в третій – 5 грн. (наразі – 7, 5 і 3 грн. відповідно).Крім того, тривають роботи з введення суцільної зони паркування у центральній частині міста.

У січні Київміськадміністрація вирішила ввести штрафи за пошкодження території зелених зон через паркування на них автомобілів.

Читайте також:

У Києві штрафуватимуть за миття машин на вулиці

На тротуарах Хрещатика дозволили паркуватися

У Києві готують додаткові штрафи для автомобілістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: