У Києві вже визначилися з місцем зберігання "золота скіфів"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві вже визначилися з місцем зберігання "золота скіфів"

Колекцію з Нідерландів поділять кілька музеїв столиці.

В Україні вже готуються прийняти артефакти із музеїв анексованого Криму, котрі за рішенням нідерландського суду мають бути повернуті Україні. Міністерство культури призначило національний музей історії розпорядником експонатів на період окупації півострова, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У музеї тепер шукають, де ж розмістити понад 500 експонатів, яким іще необхідно забезпечити належний рівень охорони. Найімовірніше, більшу частину експонуватимуть саме в музеї, а меншу передадуть до філії – в музей історичних коштовностей України. Там у вітринах уже стоять золоті експонати, які також виставлялися у Нідерландах, але на них росіяни не претендували, тож вони повернулись до України ще 2014 року.

Столиця готується прийняти артефакти із музеїв анексованого Криму

Столиця готується прийняти артефакти із музеїв анексованого Криму

Директор музею Володимир Хардаєв із задоволенням демонструє журналістам коштовності, які зберігаються у фондах, але пояснює, що експонати із Голландії неправильно називати скіфським золотом, адже там не лише золото і не лише скіфське. "Там є античні речі з міст, є гунські речі, є готські. Є кераміка, фігурки. Загалом цікаві речі, неправильно було називати їх скіфським золотом", - зауважує фахівець. "Насправді цінність полягає в тому, що це національне надбання. Це речі, які свідчать про історію різноманітних народів, які населяли тереторію Криму протягом тривалого часу, і не лише Криму, а й південної України", - додає вчений секретар національного музею історії Олена Оногда.

Як уже повідомлялося, напередодні окружний суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію експонатів кримських музеїв, відому як "скіфське золото". Однак музеї окупованого Росією Криму оскаржать це рішення, тому розгляд справи і виконання рішення суду можуть затягтися ще на тривалий строк.

Наступна публікація